Nezaustavljivi Verpakovskis, efikasni Kalinić i Makarin

Bernard Jurišić • utorak, 25.09.2007.

Hajduk je konačno pobijedio na gostovanju! Da bi se takva stvar dogodila, Splićanima je bilo potrebno otići u Molve, mjesto na pola puta između Koprivnice i Đurđevca, u goste četvrtoligašu Mladosti u prvom kolu Hrvatskog kupa. Devet komada ukrcala je "trilaterala" Verpakovskis - Kalinić - Makarin...

Konačno se i to dogodilo. Dva mjeseca nakon početka sezone i nakon sedam utakmica bez gostujućeg slavlja, Molve su bile mjesto gdje su Hajdukovi navijači konačno mogli slaviti. I to čak devet puta.

Hajdukovi igrači bili su ljutiti od teškog stradanja na Kantridi, a račun su platili igrači četvrtoligaša Mladosti. Pred nešto više od 1.000 gledatelja, Hajduk je slavio s 1:9, a već nakon prvih 45 minuta bilo je 0:6.

Slika 1 od 2.

Iako nije postigao pogodak, Maris Verpakovskis bio je jedan od najboljih igrača. Neuhvatljiv za domaće amatere, Latvijac je igrao na mjestu koje je dosad pripadalo Cernatu i direktno je sudjelovao u četiri pogotka za 53 minute koliko je proveo na terenu.

Prvo poluvrijeme obilježio je raspucani Nikola Kalinić, koji je nemilice krcao lopte u mrežu domaćina. Zabio je u 10., 12., 21, i 41. minuti, a preostala dva pogotka u prvom dijelu djelo su Makarina (27. i 44.).

Na poluvremenu izašao je Kalinić, osam minuta kasnije i Verpakovskis, a pogodak je uspio zabiti čak i Rukavina u 51. minuti. Krešimir Makarin s još je dva pogotka u 55. i 80. minuti zaokružio pobjedu Hajduka, a počasni pogodak i zrno slavlja domaćinu donio je Mlakar u 66. minuti.

Hajduk je nastupio u sastavu: Balić - Buljat, Pandža, Peraić, Jozinović – Andrić (od 74. Obšivač), Linić, Verpakovskis (od 53. Bartolović), Makarin – Kalinić (od 46. Cernat), Rukavina.

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541