Stipe Žunić sjajan četvrti u finalu kugle na Europskom prvenstvu u Zürichu

Branimir Korać • utorak, 12.08.2014.

Mladi hrvatski bacač kugle Stipe Žunić ostvario je fantastičan rezultat u finalu Europskog prvenstva. Žunić je bacio svoj najbolji hitac u karijeri, već u drugoj seriji bacio je kuglu na 20.68 i na kraju je zauzeo četvrto mjesto u Europi...

Stipe Žunić otputovao je Zürich tražeći svoj najbolji nastup u karijeri, formu je tempirao za ovo Europsko prvenstvo i to je napravio na najbolji mogući način.

Nije osvojio medalju, ali je ostao korak od nje i ostvario sjajan rezultat. Uzeo je četvrto mjesto u Europi s novim osobnim rekordom 20.68 bačenih u drugoj seriji.

Iza Žunića ostao je jedan Asmir Kolašinac koji se morao zadovoljiti s petim mjestom dok je vodeća trojka ipak bila nedodirljiva.

Zlatno odličje, prema očekivanjima, uzeo je David Storl bacivši kuglu do 21.41 već u prvoj seriji i bilo je jasno da će ga teško itko skinuti. Španjolac Borja Vivas s 20.86 bio je srebrni dok je tri centimetra slabiji hitac imao Tomasz Majewski.

Žunić je tako stigao do najvećeg rezultata u dosadašnjem dijelu karijere, s 23 godine bio je uvjerljivo najmlađi sudionik ovog finala i samo je potvrdio veliki potencijal i napredak koji konstantno pokazuje.