Pristupio: 20.05.2010.
Poruka: 1.199
25. kolovoza 2010. u 09:18
Nikad nisam bio ljubitelj njegov igre, a posebno kad je repka u pitanju.
Napadač koji je dao samo deset golova za repku u čak 33 utakmice,a jedan zadnji vezni i klasični defanzivac Niko Kovač je zabio 14, doduše u nešto više utakmica, ali opet tako daleko od gola kao defanzivni vezni dati više od napadača. Općenito je igrao loše za repku pa meni sigurno neće nedostajati, čak sam uvijek zagovarao da ga netko drugi zamjeni i na kraju mi se želja ispunila.

Niti klupska statistika mu nije "killerska" jer u St. Pauliju je u 95 utakmica zabio samo 28 golova što pravi "killeri" zabiju u jednoj sezoni. U werderu je nešto bio bolji i zabio 49 golova, ali u čak 151 nastup. To se može nazvati solidnom ali ne ubojitom i pretjerano impresivnom statistikom. Na kraju u Nantesu ne treba niti govoriti koliko je bilo loše 16-2, a Bolton je otkupio ugovor unatoč samo osam golova u 27 utakmica, što je gotovo cijela sezona a samo osam golova.

Ne znam od kud mu nadimak "killer", ali znam da to nisu te ubojite statistike, a pogotovo za reprezentaciju gdje osim što nije zabijao golove, nije se niti nekom velikom trkom i zalaganjem istaknuo. Prema tome, hvala ali ne  trebaš nam u repki.

Svi oni koji se ne slažu s tim, brojke su neumoljive, a osobni dojmovi su ionako uvijek iracionalni.
[uredio shimano9 - 25. kolovoza 2010. u 09:39]
Pristupio: 09.11.2009.
Poruka: 1.597
25. kolovoza 2010. u 11:09
Klasnić zna zabiti gol za razliku od nekih kojima treba 10 prilika da bi pogodili jednom ili dva put uz dosta sreće. A što se brojki tiče shimano9, one ne govore sve, a nisu niti potpune za takvu analizu, nije svejedno da li igrač igra cijelu utakmicu ili ulazi s klupe i koliko minuta uopće odigra, niti protiv kakvih protivnika igra. Da je Klasnić igrao 90 minuta u utakmicama protiv protivnika kao što je Andora sigurno bi imao više postignutih golova u reprezentaciji. Znamo da je Klasnić cijelo vrijeme rezervna opcija u reprezentaciji i kao takav je uvijek dao svoj doprinos i nikada nije glumio uvrijeđenu primadonu iako igra u klubovima o kojima su neki koji su igrali mogli samo sanjati. To bi trebalo znati poštovati.