Komentari na tekst: Medveščak u Grazu zaokružuje Vanekovu priču u EBEL-u tražeći devetu uzastopnu pobjedu

04. studenog 2012. u 11:10
+/- statistika igrača povećava se svaki put kad padne gol za njegovu momčad, dok je igrač na ledu i

OTL – Overtime losses – Utakmice koje je momčad izgubila u produžetku
SOL – Shootout losses – Utakmice koje je momčad izgubila pri izvođenju kaznenih udaraca
PTS – Points (B – Bodovi) – Broj sakupljenih bodova (većina liga daje 2 boda za pobjedu i 1 bod za T, OTL i SOL)
GF – Goals for (G+ – Postignuti golovi) – Broj postignutih golova
GA – Goals against (G- – Primljeni golovi) – Broj primljenih golova
SO – Shutouts – Broj utakmica bez primljenog gola, utakmice u kojima protivnička momčad nije zabila niti jedan gol
[uredio Sykes - 04. studenog 2012. u 11:29]
Poruka: 84
04. studenog 2012. u 11:26
STATISTIKA VRATARA:

GP, G, A – Isto kao u statistici za igrače. Važno: Plus/minus se ne bilježi za vratare.
GS – Games started – Broj započetih utakmica
MIN – Zbroj minuta provedenih na ledu
GA – Goals against – Broj primljenih golova
GAA – Goals against average – Prosjek primljenih golova po utakmici
W – Wins – Broj pobjeda (vrataru se utakmica računa kao pobjeda ako je bio na golu kada je njegova momčad zabila GWG)
L – Losses – Broj poraza (vrataru se utakmica računa kao poraz ako je bio na golu kada je protivnička momčad zabila GWG)
T – Ties – Neodlučene utakmice
SOG – Broj udaraca upućenih na gol
SV – Saves – Broj obrana
SVP, SV%, or PCT – Save percentage – Postotak obrana
SO – Shutouts – Broj utakmica na kojima vratar nije primio niti jedan gol i bio je jednini vratar koji je branio za svoju momčad
ENG – Empty net goals – Broj zabijenih golova dok je vratar bio zamjenjen za dodatnog napadača
Poruka: 84
04. studenog 2012. u 11:33
STATISTIKA IGRAČA 1. DIO:

G – Goals (G – Golovi) – Broj postignutih golova
A – Assists (A – Asistencije)
PTS – Points (Bodovi) – Zbroj golova i asistencija
PIM – Penalties infraction minutes (KM – Kaznene minute) – Broj sakupljenih kaznenih minuta
PPG – Power play goals – Broj postignutih golova u trenutku dok je igračeva momčad imala igrača više na ledu (Powerplay)
PPA – Power play assists – Broj asistenicija u trenutku dok je igračeva momčad imala igrača više na ledu
SHG – Shorthanded goals – Broj postignutih golova u trenutku dok je igračeva momčad imala igrača manje na ledu (Shorthanded)
SHA – Shorthanded assists – Broj asistenicija u trenutku dok je igračeva momčad imala igrača manje na ledu
GWG – Game-winning goals – Broj pobjedničkih golova (ako tim A pobjedi tim B sa 2-1, strijelcu drugog gola za tim A taj gol će biti upisan kao GWG, ako tim A pobjedi tim B sa 4-2, strijelcu trećeg gola za tim A taj gol će biti upisan kao GWG)
[uredio Sykes - 04. studenog 2012. u 11:36]
Poruka: 84
04. studenog 2012. u 11:36
STATISTIKA IGRAČA 2. DIO:

GTG – Game-tying goals – Broj golova za izjednačenje
ENG – Empty net goals – Broj postignutih golova kada protivnički golman nije bio na golu
+/- or P/M – Plus/minus – +/- statistika jednog igrača se povećava svaki put kad padne gol za njegovu momčad, dok je igrač na ledu i smanjuje se kad protivnička momčad daje gol, dok je igrač na ledu