iako, ovih zadnjih 7 minuta je zrelo za Rimcu dat nogu u guzicu

Vidi cijeli citat

Prvo, ljut san ka pas !!!

Ovo je 100% Rimčev poraz a ne poraz igrača pa čak ne ni Kapuste.

Jupe ovu utakmicu na 68:59 devet minuti do kraja ne bi izgubija nikad, a možda čak ni tad. Jupe bi tu prednost zadrža obranon a Split, koji nema dovljno atletičnih igrača to može teže ali, uz pravoga trenera bi moga.

U tom trenutku Rimac je sve najbolje treba stavit na teren a zadovoljija se zadržavanjem Vuke koji je odigra zadnje dvi minute treće i prve četri minute četvrte solidno (jedna trica s par promašaja i par skokova) ali ne predobro jer Vuko ne moze bit nositelj ekipe. U isto vrime s 2+2 (pauza) +4 = 8 minuti hlađenja Škare, koji je naš drugi najbolji igrač i jedini pravi atleta u ekipi. Škara je bija odličan u prvo poluvrime a u ti osan minuti se oladija.

U Splitu pravo zakucat mogu samo dva centra, (to je bez nekog odraza, samo zato jer su veliki), Škara i donekle Tišma. Ostali ako i mogu zakucat, to je ono jedva.
I sad, Rimac zamisli da mu isprid Škare i Tišme (koji je četvorka ali, po geniju Rimcu mora igrat tricu), mora igrat Vuko. Vuko, koji je svojon limitiranošću dobar dio razliga zašto Split gubi sve "velike" utakmice..

Još je Rimac i Kučića, koji je sudjelova u stvaranju onog vodstva od devet razlike i još bija ne terenu dok je bilo tri razlike za nas, izvadija nakon dvi minute u zadnjoj četvrtini i vratija ga tek kad je ostsla samo jedna minuta. U to vrime nas je razbilo s Kapuston, Katćen i Jordanon. Inače njihova četri beka + Simanić su nas pobijedili. Znači ova tri naša i Vuko su za njih bili zaduženi (pored Shortera i Kučića).

19:1, tagično vođenje zadnje četvrtine, sad bi moga klet ka Meštar iz Velog mista al neću. Žuti svitu laku noć, ko more spavat.

Nisan mora ni otvarati link, a već san zna o čemu se radi. Inače, Jupe je kriv što Drežnjak nema gram mozga u glavi pa odluči u polukontri ići na koš nekoliko sekundi prije kraja. Da, sve je Jupe kriv.

a ko kaze da je jusup kriv? fabjan je napisa da jupe ovo nebi nikad izgubia pa san se samo sitia ove utakmice

Fabjan
Fabjan
Mali dioničar
Pristupio: 07.05.2018.
Poruka: 5.246
danas u 09:18

problem van je sto niste uspili zadrzat kalajzica i sad u toj bekovskoj liniji nemas tog terijera obrambeno, takoder je upitno koliko je pametno na kucica dovest kapustu te jordana jer nijedan nema size

Za Kalajžića nisi u pravu (jer ima više mana nego šta priznaješ) a za dvojicu koji su došli si sto posto u pravu.

Ako ćemo pravo, ni naš kapetan, vođa i najbolji igrač, nema ni size, ni atletiku.

Cila bekovska linija, osin Kučića, je neatletična i undersized (a undesized bi bija i Mate) a i više od po visoke linije je neatletčno, iako su dovoljno visoki,

Da je osta Runjić, moga je on, u obrani, igrat Matinu ulogu, pa odlazak Mate ne bi ni osjetili jer je Runjić atleta s duljinon a odlično stiska playeve.

Ajmo Splite, osvojit prvenstvo ili kup! Ajmo Hrvatska, uletit na Europsko prvenstvo!
fafarikula
fafarikula
Potencijal za velika djela
Pristupio: 10.06.2012.
Poruka: 1.542
danas u 09:19

Prvo, Igokea nije losa ekipa, mislim da su po budžetu puno jači od Splita.

Drugo, i ja sam negdje ranije napisao, da mi se čini da Čizmić i Rimac kad su dovodili igrace nisu imali neku viziju kako podijeliti uloge. Bit ce to jako teško voditi.

Treće, bit ce sigurno utakmica gdje će Jordano imati dan pa ce to rezultirati boljim rezultatima, ali ovaj put on je uzimao previše, često i ishitreno. Ekipa je cijelo vrijeme bila "van balansa".

Četvrto, i od Kapuste se previse ocekuje.

Peto, čini mi se da će se ponovo oko Tišme često pisati upitnici.

Šesto, tek je prva utakmica pa ostavimo malo vremena, pa cemo imati odgovore da li su nam  dojmovi točni.

liquid sun
liquid sun
Pristupio: 02.03.2012.
Poruka: 3.016
danas u 09:36

Oko tisme su upitnici jer je svakom ko je imalo pratio lanjski split jasno da je tisma bolji na 4 nego na 3. Osim rimcu, naravno.

samobasket
samobasket
Pristupio: 20.12.2013.
Poruka: 3.276
danas u 10:09

Sto je otisao Runjic? Najatleticniji domaci igrac Splita ko zna otkad i jedini koji bi sa Shorterom mogao cuvati spoljne igrace. Ko je sad trojka osim Tisme koji to nije i bice jos sporiji kako idu godine. Cak to u odbrani izgleda surovo lose u kombinaciji sa bekovima, tako da za Runjica bi itekako imalo minuta.

samobasket
samobasket
danas u 10:12

fafarikula je napisao/la:

Igokea osim zadnje cetvrtine odigrala kao za ispadanja, neko napisao da je Split imao 18 suteva vise i to ti sve govori.

Gripe
Gripe
Pristupio: 20.06.2020.
Poruka: 3.650
danas u 10:20

Dovedes tricu, Tismu prebacis na 4 (zamjena Skari i povremeno toj trici), Vuku koristis 5 minuta i za Hr prvenstvo. To nije toliko tesko, ali kako to niko ne vidi (Rimac, Cizmic) nakon cile prosle sezone? Dosta bi i Katic minuta izgubia, ali iskreno ne izgleda mi dobro, pogotovo u obrani na prvom koraku, sta je i ocekivano zbog tipa ozljeda. Njega bi koristia isto za nasu ligu da odmori Kapustu i ostale

danas u 11:48

Ja mislim da su sudci malo vukli na igokeinu stranu,znam da je smiješno pričati o tome,ali evo primjera radi,Nisam siguran dal je to bio careter ili netko drugi na Vuki,Vuko se ukopao sa dve noge na podu rukama na mu***a dobrih 4,5 sekundi tako stajao i carter se zabije u njega i sruši ga,i sudci sviraju faul vuki.Bilo je još takvih odluka,slična situacija kad je rukom Kapusta odgurnut u obrani pada dolje,čisti faul u napadu igokee.Onda nekakvi glupi fauli dosuđeni Ljubičiću u obrani u građenju na carteru.

Dobro kako god Split se nije pojavio zadnju četvrtinu i sam si je kriv za poraz.Šteta ali šta je tu je idemo dalje.

Po statistici Benson nije nešto posebno napravio ali je veliki komad prljavog posla obavio šta se u statistici ne vidi.I nz iz kojeg razloga nije igrao 4 četvrtinu.Malo su mi nelogične Rimčeve izmjene.Nebih rekao da je glavni krivac Rimac za poraz,maltene sve šta je šutnuto na koš u zadnjoj četvrtini split je fulao a bilo je i otvorenih šuteva a igokea je ušla u zadnju četvrtinu jako agresivno u obrani i mislim da su tom obranom uvelike uštopali splitski napad.