Mali dioničar
Pristupio: 29.05.2004.
Poruka: 9.191
15. studenog 2023. u 23:47

U Aziji bas cudan sistem.  47 timova. Prvo igraju ovi rangirani izmejdu 27 i 46 mjesta (izvuceno zrijebom ko igra protiv koga u dvije utakmice). Deset pobjednika se prikljucuje ovih prva 26 i onda formiraju 9 skipina sa 4 gdje svako igra sa svakim kuci  i na strani.  Prvi dva idu dalje i formiraju 3 skupine od 6 timova gdje opet svako igra sa svakim.  Prva dva ide direktno na svjetsko a treci i cetvrti formiraju dvije grupe od tri gdje opet igra svako sa svakim ali samo jednu utakmicu na neutralnom terenu. Pobjednici tih grupa idu dalje a drugoplasirani igraju dvije utakmice playoff ko ce igrati u razigravanju protiv neke druge konfederacije.

Recimo da neki tim prodje slucajno iz ovih prvih i ode u razigravanje, recimo protiv Concacaf, odigrace 24 utakmice??? A ovi koji odma prodju igrace 16 utakmica. Cini mi se da je to Afrika puno bolje rijesila, 9 skupina po 6 , svako protiv svakog i nakon 10 utakmica si na SP ako uzmes skupinu. Nesto slicno ko UEFA.

“Kam hit this tight end SO HARD, I swear I saw that TE’s soul leave Qwest Field right on that 35 yard line.”
Fantazista10
Potencijal za velika djela
Pristupio: 03.08.2016.
Poruka: 1.671
16. studenog 2023. u 00:48

Azijcima se ovo tradicionalno duplira i za azijski kup tako da je to njima klasika. Plus naprave kompetitivniju zadnju fazu time, africka zona je puno izjednacenija od afc-a

Malezija je okrenula 1-3 protiv Kirgistana

Kina je krenula sa gostujućom pobjedom protiv direktnog konkurenta za drugo mjesto u skupini

Eternaut
Eternaut
Željan dokazivanja
Pristupio: 31.10.2023.
Poruka: 315
16. studenog 2023. u 17:23

Vrlo važna tri boda za Mozambik u gostima protiv Bocvane 2:3. Možda mogu iznenaditi Alžir.

[uredio Eternaut - 16. studenog 2023. u 17:23]
alkatraz
alkatraz
16. studenog 2023. u 17:38

Salah je na brzinu zabio dva gola Džibutiju.

Nisam znao da je Srećko Katanec izbornik Uzbekistana.

Seattle
Seattle
16. studenog 2023. u 18:08

alkatraz je napisao/la:

Vidi cijeli citat

Igrali su u devetom mjesecu ovde. Izgubili 3:0 protiv USA (dva gola iza 90 minute primili) i 3:3 protiv Mexico. I ja se iznenadio kad sam vidio da im je on izbornil .

Eternaut
Eternaut
Poruka: 315
16. studenog 2023. u 18:17

Lesoto šokirao Nigeriju 1:0 u 55 minuti, kompletna klupa Lesota preko cijelog terena uletila i proslavili pogodak. Inače Nigerija se strašno muči.