Poruka: 24.069
24. rujna 2008. u 21:43

ŠESNAESTINA FINALA LAV KUPA SRBIJE
Big bul – Vojvodina 0:4 (0:1)

ŠID: Stadion FK Radničkog, gledalaca preko 1.000, sudija Stanković (Beograd), strelci: Stjepanović u 38, Mrđa 46, Popović 52. i Aleksić u 58. minutu.
BIG BUL: Vujasinović 5, Perović 5 (Benin 5), Jovičević 5, Pavić 6, Erak 5, Timić 5 (Čućković), Knežević 5, Pauljević 6 (Đokić 5), Vejnović 6, Vučetić 6, Simeunović 5.
VOJVODINA: Brkić 7, Lakić 7, Pavlović 7, Đurić 7, Lovrić 7 (Stošić 7), Popović 8, Tumbasević 7, Pantelić 7 (Aleksić 8), Buač 7, Stjepanović 8 (Mrđa 7), Tadić 7.

Fudbaleri Vojvodine sigurnom igrom plasirali su se u osminu finala Lav Kupa Srbije. Pobedili su Novosađani ubedljivo Big bul iz Bačinaca u utkmici koja je odigrana u Šidu. U lepom ambijentu pred više od 1.000 gledalaca Novosađani su pružili dopadljivu igru naročito u drugom poluvremenu kada su postigli tri od ukupno četiri gola.

Domaćin je uspešno parirao Sueperligašu samo u prvih pola sata igre kada su Pauljević u 15. i Vučetić u 29. minutu ozbiljnije pripretili golmanu Brkiću.Mrežu Big bula načeo je Slaven Stjepanović u 38. minutu. Prethodno je centaršut uputio kapiten Popović, a u visini druge stative Stjepanović je glavom loptu poslao u mrežu.Tek što je počelo drugo poluvreme Dragan Mrđa povisio je na 2:0. Centrirao je Lakić, a mladi golman Vujasinović ispostio je loptu, pa je iskusni centarfor s pola metra poklon pretvorio u pogodak.

Vojvodina je od tog momenta igrala i za publiku, pa je ubrzo usledio sjajan udarac kapitena Aleksandra Popovića s 20 metara, a lopta je uletela u kontra rašlje golmana Vujasinovića. Usledile su potom dve šanse koje Mrđa nije iskoristio, da bi u 58. minutu ekstra talentovani Danijel Aleksić postigao evrogol. Kapiten Popović izveo je osmi korner, a Aleksić je loptu zahvatio preko glave i zakucao je u mrežu. Bio je to znak da svi na stadionu u Šidu pozdrave pogodak omladinskog reprezentativca iz redova Vojvodine.
Ova pobeda je odličan podstrek Novosađanima pred derbi Superlige koji ih u subotu očekuje s Partizanom u Beogradu.

S. Savić

Banaćani u četvrtoj brzini
Banat – Zemun 4:0 (1:0)

ZRENJANIN: Stadion u Karađorđevom parku, gledalaca 300, sudija Jovanetić (Užice), strelci: Stojanovski u 5, Srećo 53. i 80, Petković 67. minutu. Žuti kartoni: Cavrić (Banat), Jovanović (Zemun).
BANAT: Jošić 7, Stojanovki 7, Desnica 7, Vidojević 7, Petković 8, Osmanović 8, Radosavljev 7, Srećo 8, Zorić 7, Radosavljević 7 (Milutinović), Stević 7 (Cavrić).
ZEMUN: Kirovski 6, Rašović 6, Zlatković 6, Kaplanović 6 (Todorov), Mitrović 6, Crnoglavac 6, Jeremić 6 (Lekić 7), Čvorkov 7, Vujošević 6, Jovanović 6, Živanović 6.

Posle početnog ispitivanja snaga fudbaleri Banata poveli su već u petom minutu: loptu iz slobodnog udarca u šesnaesterac ubacio je Radosavljević pravo na glavu Milana Stojanovskog koji ju je s nekih 12 metara posla u gornji desni ugao gola Zemuna. Gosti su prvi put prpretili u 25. minutu kada je Čvorkov s nekih 20 metara pokušao da lobuje golmana Jovšića, ali je lopta završila pored gola. Sličnu akciju Zemunci su izveli u 41. minutu kada je sa distance šutirao Živanović, a ekipa Banata imala dosta sreće, jer je lopta završila pored leve stative.

Banat je udvostručio prednost u 53. minutu. Posle kornera Radosavljeva lopta je došla pravo na volej Milana Sreća koji je šutirao izuzetno precizno i pogodio same rašlje Zemunovog gola. Domaćem timu u 55. minutu poništen je pogodak zbog navodnog ofsajda. Pravu bravuru u 67. minutu na desnoj strani napravio je iskusni Osmanović, kao na tacni poslužio je Petkovića koji je loptu zakucao u mrežu za vođstvo od 3:0. Evrogolom Srećo je u 80. minutu stavio tačku na ovu zanimljivu utakmicu u kojoj su Banaćani vozili četvrtom brzinom.

N. Jonjev

Apatinci se nisu obrukali
Mladost – Partizan 0:2 (0:1)

APATIN: SC “Rade Svilar”, gledalaca oko 2.500, sudija Dimitrijević (Loznica), strelci: Dijara u 35. (iz penala) i Čadikovski 71. minutu. Žuti kartona: Mojić, Vejnović, Bošković (Mladost), Zaem (Partizan), crveni kartoni: Bošković u 57. i Maslić u 64. minutu (Mladost)
MLADOST: Nikolić 8, Odović 6 (Popin 6), LJubinković 6, Mojić 7, Jakšić 6, Vejnović 6, Stojković 6, Radovanović 6 (Tomanović), Maslić 6, Karamatić 6 (Čordošić), Bošković 6.
PARTIZAN: D. Božović, Aleksis 7, Žuka 7, Moreira 7 (LJajić 7), Jovanović 6, Lazić 7, Zaem 6, Dijara 7 (Perić), Miljković 6, Obradović 7 (Branković 7), Čadikovski 8.

Plasman u dalje takmičenje Kupa ostvarila je bolja ekipa, ali treba istaći da se Apatinci nisu obrukali. Dali su sve od sebe da se što dostojnije suprotstave renomiranom rivalu. Beograđani su od samog starta krenuli silovito pa su pravu pravu priliku imali u 9. minutu, ali je šut Dijare Nikolić odbranio. Ključni momenat u prvom poluvremenu dogodio se u 35. minutu. Obradović je uputio loptu u šesnaesterac Mladosti gde su u skoko bili Čadikovski i Mojić, kapiten Apatinaca bio je višlji i glavom izbacio loptu na ivicu šesnaesterca, ona je došla do Lazića koji je hteo da je pošalje ka golu, ali mu je s leđa loptu izmakao Bošković, što je sudija Dimitrijević okarakterisao kao penal. Domaći igrači su protestvoali smatrajući da je arbitar prestrogo dosudio najstrožu kaznu, pa su žute kartone zaradili Bošković i Mojić.

U drugom delu Bošković je u 57. minutu šutnuo loptu nakon što je sviran prekršaj, pa je zaradio drugi žuti karton,a sedam minuta kasnije Dimitrijević je u svlačionicu poslao i Maslića. Ovo isključenje ostalo je nejasno svima na stadionu. Brojnano jači Beograđani su stvorili još nekoliko prilika, a u 71. minutu najbolji pojedinac u timu crno-belih Čadikovski volej udarcem sa oko petnaest metara poslao je loptu iza leđa odličnog golmana Apatinaca Milorada Nikolića.

J. Banjac

Zvezda lako s Nišlijama, teško s navijačima
Radnički – Crvena zvezda 0:3 (0:2)

NIŠ: Stadion “Čair”, gledalaca: 5000, sudija: Dumnjić (Novi Sad). Strelci: Tričkovski u 7, Kleo u 22. i Blažić u 90.+9 minuta.
RADNIČKI: Danić 6, Milunović 6, Mladenović 5, Marinković 6, Simov 6, M. Jovanović 5 (od 80. Mijatović -), Stefanović 5 (od 45. Ranđelović 5), Lazarević 6 (od 90. Ivanović -), Paunović 6, Stevanović 6, A. Jovanović 6.
C. ZVEZDA: Stamenković 7, Tomović 7, Jaković 7, Pekarić 6, Petković 6, Nikolić 6, Milijaš 6 (od 45. Blažić 6), Koroman 6 (od 45. Burzanović 6), Lazetić 6, Tričkovski 7, Kleo 7 (Some -).

Crvena zvezda je lako prošla kroz Čair, drugom pobedom u tri dana bliža je rezultatskom oporavku, ali problemi sa navijačima su ostali. Očekivao se praznik fudbala u Nišu, postojali su svi uslovi za lep sportski događaj, ali na kraju je ostao mučan utisak, jer je fudbal ponovo bio u senci podrške pojavama koje se pod hitno moraju iskoreniti iz srpskog fudbala.

Prekidi
Utakmica je dva puta bila prekidana na po pet minuta. Najpre su, na počeku drugog poluvremena, navijači Zvezde razvili transparent “Pravda za Uroša” i “Policija, sudstvo i mediji - režimske marionete”, a sudija Dumnjić i delegat Trailović zahtevali od zvaničnog spikera da zamoli navijače da transparmente uklone, jer se u suprotnom “utakmica neće nastaviti”.

Ipak, navijači transparent nisu uklonili, a meč je ipak bio nastavljen, ali je u 60. minutu utakmica ponovo bila prekinuta. Ovog puta, Delije su na transparentu citirale onu NJegoševu o “zakonu i topuzu”, a prekid je potrajao sve dok fudbaleri Crvene zvezde nisu porazgovarali sa navijačima, a ovi putom uklonili sporne transparente. Nakon toga, utakmica nije bila prekidana, ali su se Delijama pridružile i Meraklije u horskoj podršci osuđeniku Urošu Mišiću.

Dok je Radnički još bio “pod utiskom”, Zvezda je vodila sa 2:0. Najpre je Tričkovski bio najprisebniji u petercu, nakon što je Danić samo za kratko odbranio udarac Klea, a potom je i Brazilac upisao svoje ime na semaforu, ali je lopta na putu do mreže zakačila Stevanovića i prevarila golmana Nišlija. Radnički je imao stotpostotnu priliku, ali je veoma sigurni Stamenković ušao u šut Novici Lazareviću.

Mogla je Zvezda i do ubedljivijeg vođstva, ali Tričkovski, Pekarić i Kleo nisu bili precizni. A onda, u 99. minutu, sevnula je Zvezdina kontra, preciznost Lazetića u gol je pretvorio Blažić.

I. Jovanović

Mladost (A) - Partizan 0:2 (0:1)
Radnički (N) - Crvena zvezda 0:3 (0:2)
Mladenovac - Smederevo 4:5 pp (1:1, 0:0)

Mečevi osmine finala biće odigrani 12. novembra

Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic

I još iz Bačinaca... BBB!
I am going to space, and when I come back I have to pick up poodle crap.
Dejan NS
Dejan NS
26. rujna 2008. u 08:25

Jelen Superliga Srbije od petka

Čelnici fudbalske Superlige potpisaće u petak ugovor sa Apatinskom pivarom, koja će biti sponzor takmičenja u sezoni 2008/2009.

Od tog dana najjače fudbalsko takmičenje u Srebiji zvanično će se zvati Jelen Superliga Srbije. Ugovor koji će biti potpisan najlukrativniji je u istoriji domaćeg fudbala. U sklopu dogovora o sponzorstvu biće produžena i saradnja Superlige sa RTS-om, pa će Javni servis do kraja ove sezone imati prava na prenose iz tog takmičenja.

Dejan NS
Dejan NS
26. rujna 2008. u 23:08

SL: Voša u Humskoj, Zvezda u Kuli

Fudbaleri Partizana dočekuju u subotu Vojvodinu u derbiju 6. kola Superlige Srbije, dok Crvena zvezda gostuje Hajduku iz Kule.

"Crno-beli" su prvi na tabeli sa svih pet pobeda i samo jednim primljenim golom. Partizan je u sredu u Kupu savladao Mladost iz Apatina, a trener Slaviša Jokanović je na tom meču dao šansu nekolicini rezervista.

Fudbaleri Vojvodine, trenutno drugoplasirani, uz tri boda zaostatka za Partizanom u Beograd dolaze u dobroj formi, a u sredu su u Kupu savladali niželigaša Big Bul sa 4:0.

Meč u Humskoj na programu je u subotu od 18 časova.

Pre toga, od 15.30h, ekipa Crvene zvezde gostuje Hajduku iz Kule. "Crveno-beli" su u prošlom kolu protiv Jagodine zabeležili prvu pobedu u šampionatu (3:0), a u Kupu su identičnim rezultatom savladali Radnički iz Niša.

Hajduk se trenutno nalazi na četvrtom mestu na tabeli sa samo jednim porazom na pet utakmica. Kuljani su, međutim, u šesnaestini finala Kupa poraženi od drugoligaša Sevojna posle penala.

Fudbaleri Banata u Zrenjaninu će dočekati ekipu Čukaričkog, a domaćin će pokušati da dođe do drugog trijumfa u prvenstvu. Zrenjaninci su pokazali da se nalaze u dobroj formi pošto su u Kupu bili ubedljivi protiv trećeligaša Zemuna (4:0).

Novi superligaš Jagodina dočekaće Javor koji je prošle sezone takođe igrao u Prvoj ligi Srbije. Jagodinci su pretposlednji na tabeli i do sada su zabeležili samo jednu pobedu u prvenstvu. Javor je peti sa samo jednim porazom.

Ekipa Napretka igraće u Kruševcu protiv poslednjeplasiranog Rada. Kruševački tim je u sredu u Kupu posle penala pobedio drugoligaša Metalac, dok je Rad savladao Srem, što je bio prvi trijumf "građevinara" u ovoj sezoni.

Fudbaleri OFK Beograda, trećeplasirane ekipe u šampionatu, dočekaće čačanski Borac. "Romantičari" su u Kupu lako savladali Novi Pazar sa 2:0, dok je Borac slavio na gostovanju Partizanu iz Kosovske Mitrovice (3:1).

Sve utakmice šestog kola igraju se u subotu od 15.30, osim duela Partizana i Vojvodine koji počinje u 18 sati i meča OFK Beograd-Borac koji je na programu u nedelju u 15.30.

26. rujna 2008. u 23:31
Znači, sutra sledi nastavak serije, "Zvezdin čarobni proboj ka vrhu!"
LOL
27. rujna 2008. u 18:32
He he... šta sam najavio? Hajduk (Kula) - Zvezda 1:2! Ubedljiv trijumf i dokaz da je Zvezda izašla iz kratkotrajne i beznačajne krize...
LOL

Dejan NS
Dejan NS
29. rujna 2008. u 10:30
Ih, kao da je neka jaka stvar pobediti Ajduka!
Dejan NS
Dejan NS
20. listopada 2008. u 21:19

BURAN DAN U FK VOJVODINA

Prema svemu sudeći Dragoljub Bekvalac od juče više nije trener FK Vojvodina.

Ostalo je, međutim, nejasno da li je posle poraza od OFK Beograda smenjen ili je podneo ostavku. Klupske glavešine bile su sve vreme zauzete serijom sastanaka, a očigledno je bilo to da se tražio modus prekida saradnje.

Zvaničnu izjavu dao je jedan od potpredsednika kluba LJubomir Apro, čiji je, inače, resor komunikacija s medijima.
- Ono što mogu da kažem u ovom trenutku je to da je prepodnevni trening vodio Dragan Radojičić, a za večernje časove najavljena je sednica Upravnog odbora posle koje će biti dato i zvanično saopštenje – rekao je Apro.

Dragoljub Bekvalac je u svom četvrtom pojavljivanju na klupi Vojvodine ostvario učinak od pet pobeda i tri poraza u domaćem prvenstvu, pobedu u Lav kupu Srbije i pobedu, dva remija i poraz u kvalifikacijama za Kup UEFA. Na klupi je nasledio Ivicu Brzića, a angažovan je s najavom klupskog rukovodstva da je “trener čije iskustvo i kvalitet mogu Vojvodini da donesu osvajanje bar jednog trofeja”.

Ostavka Butorovića

Juče je potvrđeno i ono o čemu se šuškalo poslednjih dana u Novom Sadu. Ratko Butorović i zvanično je podneo ostavku na mesto potpredsednika Upravnog odbora FK Vojvodina.

Kao mogući kandidati za Bekvalčevog naslednika juče su u novosadskim fudbalskim krugovima nezvanično pominjani Ivica Brzić i Zoran Marić, ali se moglo čuti i to da je krug kandidata proširen. Ranije su, kada se birao trener Vojvodine, pominjani i Slobodan Krčmarević, Ratko Dostanić, Goran Stevanović, a naredni dani pokazaće koliko u ovim nagađanjima ima istine. S. S.
...

Inace Vojvodina je juce izgubila u Beogradu od OFK Beograda sa 2:1, iako je od 45 minuta igrala sa igracem vise (tada je vodila sa 1:0) i uz to je uspela da promasi 2 penala, u 45. i 90. minutu....Neverovatno!
[uredio Dejan NS - 20. listopada 2008. u 21:19]
Dejan NS
Dejan NS
29. listopada 2008. u 12:01

Oglašena prodaja FK Smederevo

Stečajni upravnik Sartida raspisao je aukcijsku prodaju stadiona i fudbalskog kluba u Smederevu, koje nije kupila „Ju Es Stil Srbija“ (USS Serbia) 2003. godina.

Početna cena stadiona, oko pet hektara zemlje i fudbalskog kluba Smederevo bila je pre dve godine oko 25 miliona evra, a sada iznosi 1.300 miliona dinara, što je 600 miliona dinara manje. Učesnici aukcije treba da polože 130 miliona dinara, odnosno 10 odsto vrednosti stadiona, kluba i zemljišta.

Smederevo se trenutno takmiči u Prvoj ligi Srbije gde posle 12 kola deli prvo mesto sa Mladim Radnikom sa 25 osvojenih bodova.