Celarevo je na 25 km od N.Sada, a ispred Backe Palanke, sto znaci suprotno od BG-a.

12. studenog 2008. u 21:11
Celarevo ima pivaru Karlsberg, koja proizvodi izmedju ostalih i Lav pivo.

Mali Keba zaustavio Vošu
Hajduk (B) – Vojvodina 7:6 (1:1, 1:0)

BEOGRAD: Stadion Hajduka na Lionu, gledalaca 400, sudija: Bogdanović (Kraljevo). Strelci: Bogdanović u 37. za Hajduk, a Stošić u 55. minutu za Vojvodinu. Strelci iz penala: Vukajlović, Popović, Stojanović, Mrđa, Stošić i Đurić za Vojvodinu, a Savić, Kovačević, Milivojević, Kajgo, Stefanović, Mirković i Kojić za Hajduk. Žuti kartoni: Kojić, Mirković, Topuzović i Kajgo (Hajduk), a Tošić, Vukajlović i Mrđa (Vojvodina). Crveni karton: Mijatović (Vojvodina).
HAJDUK (B): Kojić 10, Gojković 6, Kovačević 6, Mirković 6, Topuzović 7, Stepavčević 7 (Stefanović 6), Kajgo 6, Kolarević 6, Bogdanović 7 (Milivojević), Savić 6, Vlajić 7 (Bjeković).
VOJVODINA: Brkić 6, Stošić 7, Pavlović 6, Đurić 6, Mijatović 5, Popović 6, Buač 6 (Stojanović), Grozdanoski 6 (Pantelić 7), Sepuja 5 (Lovrić 6), Vukajlović 6, Mrđa 6.

Iznenađenje na Lionu u penal završnici! Hajduk je uspeo da savlada Vojvodinu i sasvim zasluženo nastavi takmičenje u Lav kupu Srbije. Junak velike pobede Lionaca je talentovani čuvar mreže Igor Kojić (sin popularnog pevača Dragana Kojića Kebe) koji je u regularnom delu meča zaustavio sa bele tačke šut Buača, a potom je još tri puta nadmudrio fudbalera Vojvodine da bi na kraju u devetoj seriji postigao pobedonosni pogodak. Kojić je najpre ukrotio šut iskusnog Pantelića u prvoj seriji, ali mu se u poslednjoj - petoj revanširao Brkić koji je zaustavio udarac Kolarevića. U narednoj šestoj seriji opet su golmani bili na visini zadatka, u sedmoj su pogodili Stošić i Stefanović u osmoj Đurić i Mirković. Na kraju istinski heroj ovog dvoboja Kojić uspeva da nadmudri Pavlovića, zatim preuzme odgovornost i rutinskim udarcem donese trijumf i veliko slavlje golubovima.

Kup je još jednom pokazao sve svoje čari. Priliku da i uslovno autsajderi prođu iskoristio je Hajduk. Poslednji tim na tabeli u Prvoj ligi zaslužuju sve pohvale jer je uprkos silnim kadrovskim problemima uspeo da parira kvalitetnijem sastavu Vojvodine u svim elementima igre, a na kraju i uz dozu sportske sreće overi plasman u četvrtfinale Lav kupa Srbije.

Vojvodini glavni grad zaista ove jeseni ne prija. Posle četiri poraza u prvenstvu stigao je novi kiks, ovoga puta u Kupu na Lionu. Nema dileme, duboka kriza drma Novosađane i nikako ne uspevaju da je prebrode.

Istina, gosti su otvorili dobro utakmicu krenuvši od prvog minuta u totalnu ofanzivu. Verovatno je sudija Bogdanović u drugom minutu propustio priliku da dosudi penal u korist Vojvodine, kada je Topuzović posle kornera igrao rukom u svom kaznenom prostoru. A onda je na scenu stupio Igor Kojić, čuvar mreže Hajduka koji je sjajnim intervencijama zaustavio udarce Grozdanovskog, Stošića u nekoliko navrata i Mrđe. Iako je gol visio u vazduhu, Hajduk se uspešno odbranio i u 37. minutu uzvratio. Vlajić je izveo korner sa desne strane i statična odbrana Vojvodine omogućila je mlađanom Bogdanoviću da sa nekoliko metara loptu pošalje u Brkićevu mrežu.

Goste je novi maler zadesio u nadoknadi vremena, kada je Bogdanović bio u sendviču između Đurića i Mijatovića, a sudija Bogdanović je opravdano pokazao crveni karton štoperu Novosađana Mijatoviću.

Dakle, sa desetoricom fudbalera gosti su u drugom poluvremenu jurili prednost domaćina, sustigli je, ali nisu imali dovoljno snage, znanja, pa i sreće za potpuni preokret. U 55. minutu Stošić je dobro reagovao posle centaršuta iz kornera koji je izveo Popović i poluvolejom matirao je izvanrednog Kojića.

Nastavila je Vojvodina sa napadima, a u 67. minutu propustila i zicer za pobedu. Iskusni Pantelić, koji je uneo puno živosti u nastavku utakmice, pravovremeno je proigrao Mrđu, a ovoga je u kaznenom prostoru srušio golman Kojić, pa dileme oko najstrože kazne i nije bilo. Buač je slabo šutirao sa bele tačke, a Kojić bio na pravom mestu. Mogao je Hajduk i do trijumfa u regularnom toku, ali je u 81. minutu posle munjevite kontre i šuta Kajga stativa spasila Novosađane.

Silan trud i borbenost golubova nagrađen je na penal-ruletu, a još jednom treba istaći istinskog heroja ovog duela Igora Kojića, koji je uz četiri odbranjena penala postigao i pobedonosni gol sa bele tačke.

Z. Rangelov

Drama u Humskoj
Partizan – Jagodina 4:2 (3:0)

BEOGRAD: Stadion Partzana, gledalaca 1.800, sudija Veselinović (Valjevo), strelci: Moreira u 34. i 37, Mihajlović (auto gol) u 42, Tošić u 90. za Partizan, a Pavlović u 66. i 83. minutu (iz penala) za Jagodinu. Žuti kartoni: Tošić (Partizan), Mihajlović, Nikolić, Prodanović, Pavlović (Jagodina).
PARTIZAN: M. Božović 6, Stevanović 7, Obradović 7 (Branković 7), Đorđević 7 (Jovanović 6), Knežević 7, Moreira 8, Tošić 7, LJajić 7, Žuka 7, Dijara 7 (Čadikovski 6), Paunovć 7.
JAGODINA: Pustinjaković 7, Blagojević 6, Lukić 6, Mihajlović 5, Tomić 6, Nikolić 6, Živković 5 (Asamoa 6), Radosavljević 6, Stojanović 6, Pavlović 7, Artur 5 (Vasić 6).

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Lav Kupa Srbije pobedivši Jagodinu teže nego što se očekivalo. Crno-beli su imali ubedljivo vođstvo od 3:0, međutim, dozvolili su da u finišu utakmice strepe za pobedu. Početak meča nije nagoveštavao vatromet golova, a onda su crno-beli u razmaku od 34. do 42. minuta tri puta savladali Pustinjakovića. Najpre je posle kornera loptu kroz noge golmanu gostiju sa 5-6 metara u gol poslao Moreira, da bi isti igrač nešto kasnije, na asistenciju Žuke lob udarcem savladao jedinicu Jagodinaca. Tačku na prvo poluvreme stavio je Mihajlović autogolom. Ispred Paunovića nespretno je reagovao i poslao loptu u svoju mrežu.

U nastavku se očekivalo da domaći rutinski završi posao, međutim, desilo se suprotno. Saša Pavlović, poznat po svom razornom udarcu sa 35 metara, iskosa s leve strane zario je loptu u mrežu Božovića. Vrag je odneo šalu u 83. minutu. Gosti su došli do jedanaesterca. Siguran izvođač ponovo je bio Pavlović. Drama je viđena u poslednjem minutu. Gosti su imali slobodan udarac, pa su svi sem golmana Pustinjakovića otišli u kazneni prostor domaćina. Centaršut je uputio Prodanović, a Asamoa glavom gađao u prečku. Međutim, u kontranapadu crno-beli su rešili sve dileme. LJajić je proigrao Tošića, on Moreiru čiji je udarac zaustavio Pustinjaković. Ipak, na loptu je ponovo natrčao Tošić i smestio je u mrežu.

Poruka: 6.676
12. studenog 2008. u 23:30