"Odlična" utakmica brace Lončar u Osijeku

Pristupio: 02.05.2022.
Poruka: 2.444
13. studenog 2023. u 09:09

Levi je napisao/la:

Svima koji prate rukomet su poznat sudački par Jurinović Mrvica zna se koje oni poslove obavljaju. Da su to suci po zadatku većina Vas predpostavlja sa kakvim je namjerama taj sudački par delegiran baš na tu utakic, svi su mislili da će to biti utakmica tu izjednačena, nisu se nadali da Spačva može odigrati tako briljantno. Međutim i drugo poluvrije Spačva daje dva gola, Spačva je tu najviše iznenadila suce pa dotična gospoda Jerinović Mrvica uzimaju stvar u svoje ruke, pa na svoj poznati način sjeckanjem igre prekidanjem nastoje ekipu Spačve psihološki uništiti. Evo samo jedne datalja igrač izvodi brzi centar prutivnički igrač trči kroz obilježenu kružnicu za izvođenje Spačvin igrač mu dodaje loptu po meni taj igrač mora dobiti dvije minute. Ali ne lopta se dodjeljuje protivniku i izvođača tjera dvije minute objašnjenje da je namjerno dodavao igraču smješno . Kako god bilo da bilo skoro su u svom naumu i uspjeli . Fala bogu još malo pa ih više nećemo gledati na našim ternima. Adio

Vidi cijeli citat

Na kojoj utakmici je ta situacija bila ?

propo
propo
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.04.2023.
Poruka: 234
13. studenog 2023. u 09:57

Puno ljudi se žali na suđenje. Čujem i uživo dok pričam sa trenerima koji su čak i pobjedili opet nisu bili zadovoljni.

Ne znam šta se događa i kome je u interesu da se rukomet još više sroza nego što je. Jer djece je ionako sve manje u našem sportu, a još kad ljudi vide na šta to liči ne idem to savezu nikako u prilog.

Jer tu se radi o sucima koji znaju sudit i koji to rade godinama. Nisu to neki početnici pa da kažemo ajde ne znaju.

krivi_koko
krivi_koko
Pristupio: 24.08.2023.
Poruka: 90
13. studenog 2023. u 13:06

Ovako kako si ti napisao, situacija je čista. To se tumači kao nesportsko ponašanje. Igrač može trčati kroz krug ako ne ometa izvođenje, a pivot ne smije svojim ponašanjem izazivati namjerno 2 minute. Slično je i sa glumljenjem probijanja, ako suci procjene da se igrač sam baca kako bi iznudio probijanje sudac je dužan upozoriti igrača, a ako se nastavi to tokom utakmice idu opomene tj. 2 min.

S obzirom da je nakon tvog posta napomenuto da se ljudi sve više žale na suđenje, ne bi bilo loše da naučimo svi ta pravila, ali ne na način "ja mislim da je to glupo pravilo" već da se nauči kako suci moraju tumačiti pravila jer ovakvim žaljenjem se bespotrebno i neosnovano dižu tenzije. Igrači i treneri ne mogu iz istog kuta gledati utakmicu. A što se tiče krađa i slično, kako to da su gubica i milošević "pošteđeni" suđenja u zadnje vrijeme baš nakon nekoliko članaka o namještanju utakmica?

mladi sudac
mladi sudac
Pristupio: 10.02.2020.
Poruka: 22
13. studenog 2023. u 14:38

Moram stat u obranu iskusnih kolega s utakmice Dubrava - Spačva. Igrač koji je presjekao loptu bio je van kruga te je odluka ispravna. Čak i da je igrač bio na "rubu kruga" vjerujte mi teško je u toj brzini sucu u polju vidjeti da svi igrači u napadu zauzimaju ispravan položaj (npr. da krila nisu pretrčala centar), istovremeno poloviti sva događanja u "krugu" i vidjeti je li obrambeni igrač malo nagazio na liniju kruga ili ne.

Levi
Levi
Pristupio: 03.08.2010.
Poruka: 488
13. studenog 2023. u 14:52

mladi sudac je napisao/la:

Ma sve okej hebiga sori suci su uvjek uredu još jednom se ispričavam.

tetakmirko18
Pristupio: 03.11.2023.
Poruka: 161
14. studenog 2023. u 12:28

Pogledao spornu situaciju, sudac donjeo ispravnu odluku. U takvoj situaciji je svakako sudac u pravu jer on u tom momentu odlučuje NAMJERU (samo pravilo tako nalaže), koja je u ovoj situaciji i vise nego očita.

Rukometigram
Pristupio: 03.11.2018.
Poruka: 135
14. studenog 2023. u 13:27

A sad pogledaj slicnu situaciju,napad za 26-26 Osijek Moslavina i isključenje igrača Moslavine isto tako i faul kod gola za 26-26 istog tog igrača i reci da su braca Lonci isto ispravno dosudili

Poruka: 135
14. studenog 2023. u 13:34

A tu je i situacija u 46min napad Osijeka kod 20-20 i desni vanjski sam sebi dodaje loptu oni pokazuju da se igra dalje i iz tog dobije igrač Moslavine 2 minute