Blazersi pobijedili Seattle, 4 poena Tabaka

Ivan Varat • nedjelja, 19.03.2000.

Portland Trailblazersi pobijedili su u gostima u Key Areni Seattle Supersonicse. U neizvjesnoj završnici Scottie Pippen (7 koševa, 6 asistencija i 5 skokova) je sa dvije blokade zaustavio Seattle i odveo Blazerse do pobjede. Imali su Sonicsi posljednji napad i priliku za pobjedu, no šut Brenta Barrya nije prošao kroz obruć. Blazersima je ovo 50. pobjeda sezone što su ostvarili prvi put nakon sezone 92/93. Najbolji kod pobjednika bio je Rasheed Wallace sa 24 koša i 9 skokova, dok je Bonzi Wells dodao 23, te Sabonis 16 koševa uz 11 skokova. Kod domaćina Payton je postigao 24 koša uz 11 asistencija, Patterson 15 koševa i 11 skokova, te Barry 14 koševa.

Indiana Pacersi u svom su Conseco Fieldhousu pobijedili Charlotte Hornetse. Već na poluvremenu su Pacersi imali prednost od 15 koševa razlike. Nakon što je u dvije utakmice ubacio 67 koševa Jalen Rose (22 koša, 7 skokova) je ponovo bio najefikasniji u momčadi Pacersa. Miller je postigao 20, Best 18, Smits 16 uz 12 skokova, te Jackson 12 koševa. Kod Hornetsa Coleman je ubacio 28 koševa uz 10 skokova, Campbell 21, te Jones 14 koševa. Žan Tabak je za 8 minuta provednih na parketu zabio 4 koša (šut 2-3) i ostvario 2 skoka.

Miami Heat nakon produžetka je pobijedio Cleveland Cavalierse 92:90, a najbolji kod Heta bili su Mashburn sa 29 i Hardaway sa 21 košem, dok je domaćina predvodio Kemp sa 22 koša.

Svi rezultati: New Jersey - Milwaukee 92:90 (produžetak), Indiana - Charlotte 113:99, Washington - Chicago 101:88, Cleveland - Miami 90:92 (produžetak), Dallas - Boston 99:104, San Antonio - Denver 102:82, Seattle - Portland 96:97, La Clippers - Sacramento 83:104.