SP u Ateni: Milošević peti, Kožulj sedmi

Boris Bilas • nedjelja, 19.03.2000.

Posljednjeg dana Svjetskog prvenstva u kratkim bazenima u Ateni Gordan Kožulj i Marko Strahija osvojili su šesto, odnosno sedmo mjesto u disciplini 100m leđno. Kožulj je plivao 53.55, a Strahija 53.63. Svjetski prvak postao je amerikanac Neil Walker otplivavši novi svjetski rekord koji sada iznosi 50.75.

U finalu na 50m delfin Miloš Milošević bio je peti s vremenom 23.96. Zlatnu medalju osvojio je britanac Mark Foster (23.30). Naš drugi predstavnik u toj disciplini Ante Mašković u polufinalu je zauzeo 14. mjesto te se nije uspio plasirati u finale.

Krešimir Čač je u finalu na 200m mješovito bio posljednji sa 2.02.96. Svjetski prvak postao je Jani Sievinen iz Finske koji je otplivao najbolji rezultat sezone 1.56.27.