Roland Garros: Majoli izgubila u 2. kolu

Ivan Varat • četvrtak, 01.06.2000.

Na Roland Garrosu Hrvatska nakon drugog kola više nema predstavnika (od 6). Iva Majoli u drugom je kolu doživjela poraz od Šveđanke Ase Carrlson 7:6(6), 1:6, 6:1. Majoli je u prvom setu kod 5:4 servirala za set, no u tie-breaku Carrlosn osigurava pobjedu u prvom setu. U drugom setu Iva sa tri breaka ostvaruje 1:6 za samo 24 minute, no Carrlson sa istim rezultatom (6:1) zaključuje susret u svoju korist.

Od ostalih susreta treba izdvojiti poraz branitelja naslova i prvog nositelja Andrea Agassia od Karol Kučere 2:6, 7:5, 6:1, 6:0, pobjedu Agustina Calleria nad 14. nositeljom Dominikom Hrbatyom 6:7, 6:1, 6:4, 6:4, te u ženskoj konkurenciji poraz Ane Kurnikove od Sylvie Plischke 6:2, 4:6, 6:3.

Neki rezultati drugog kola, muškarci: Cedric Pioline (6) - Patrick Rafter 7:6, 6:3, 6:4, Thomas Enqvist (7) - Gaston Gaudio 6:3, 6:2, 6:0, Andrei Medvedev - Marc Rosset 6:1, 6:2, 6:2; žene, Martina Hingis (1) - Julia Abe 6:4, 7:5, Monica Seles (3) - Emmanuelle Gagliardi 6:0, 6:1, Conchita Martinez (5) - Cara Black 4:6, 7:5, 6:4, Anke Huber (11) - Corina Morariu 7:6, 6:1, Ai Sugiyama - Adriana Gersi 6:3, 7:6.