Francuzi i Nizozemci potvrdili četvrtfinale

Goran Štimec • petak, 16.06.2000.

Djorkaeff i Candela

Francuska je i u utakmici drugog kola Europskog prvenstva ubilježila sigurnu pobjedu, ovaj put protiv Češke, i tako osigurala nastup u četvrtfinalu. Konačni rezultat bio je 2:1, poveli su Francuzi golom Henrya već u 7. minuti nakon pogreške Čeha Gabriela, ali potkraj poluvremena Poborsky izjednačuje iz prilično dvojbenog jedanaesterca. Pobjedu je Francuzima osigurao Djorkaeff u 60. minuti.

Danska je doživjela još jedan poraz od 0:3. Nizozemska se u drugom poluvremenu približila prezentaciji nogometa kakva se od nje i očekuje, pa je pogocima Kluiverta, R. de Boera i Zendena ostvarila visoku pobjedu, možda i višu nego što je pokazivao odnos snaga na terenu u većem dijelu utakmice. U trećem kolu će, tako, Nizozemska i Francuska odlučivati o prvom mjestu u skupini D.