Nova pobjeda Philadelphije

Ivan Varat • utorak, 21.03.2000.

Košarkaši Philadelphija 76-ersa bili su uspješni na gostovanju u Charlotteu, gdje su domaći Hornetsi doživjeli poraz od 6 razlike. Odlučujuća je bila druga četvrtina u kojoj su Sixersi ostvarili 10 koševa prednosti što su znali sačuvati do kraja, a nakon ove pobjede otvaraju im se mogućnosti za osvajanje 4. mjesta na Istoku što bi im u četvrtfinalnim susretima konferencije donijelo prednost domaćeg parketa. Allan Iverson ponovno je bio najbolji kod Sixersa sa 25 koševa i 6 asistencija, dok je Tyrone Hill dodao 16 koševa, uz 14 skokova, te Ratliff i Snow po 14 koševa. Toni Kukoč je za 23 minute ubacio 9 koševa (šut 4-10, slobodna bacanja 1-2, trice 0-1), uz 6 skokova, 3 asistencije, te 2 osvojene i 3 izgubljene lopte. U redovima domaćin prednjačio je Eddie Jones sa 28 koševa, Wesley je dodao 17, uz 10 asistencija, a po 14 Mason i Robinson.

Najuspješnija momčad NBA lige ove sezone, LA Lakersi gostovali su kod vodeće momčadi na Atlatiku, Miami Heata, te pobijedili sa velikih +11. Gubili su Lakersi na poluvremenu sa 13 koševa razlike (55:42), no u trećoj četvrtini serijom 22:2 preokreću utakmicu u svoju korist. Shaquille O’Neal (28 koševa i 12 skokova) ponovno je bio najbolji kod Lakersa, dok je Glen Rice također postigao 28 koševa uz 7 skokova. Bryant je dodao 23, te Horry 12 koševa. U redovima Miamia Alonzo Mourning je postigao 33 koša uz 13 skokova, Hardaway 15, a po 13 koševa su dodali Mashburn i Weatherspoon.

Orlando Magic je predvođen Derrell Armstrongom sa 20 koševa i 6 asistencija, te Ron Mercerom sa 19 koševa u produžetku pobijedio Chicago Bullse koji su doživjeli 15. poraz u posljednjih 16. utakmica. “Bikove” je predvodio Elton Brand sa 18 koševa i 17 skokova.

Svi rezultati: Charlotte - Philadelphia 96:102, Cleveland - Houston 98:85, Miami - LA Lakers 89:100, Chicago - Orlando 86:88 (produžetak), LA Clippers - Washington 93:105, Phoenix - Boston 110:106.