Panathinaikos poveo

Sportnet • utorak, 21.03.2000.

Prvo poluvrijeme Grcima - Nicević, Krstić i Sesar (Snimio: Dražen Patarčić)

Košarkaški dvoboj naših i grčkih klubova počeo je loše. Panathinaikos je u atenskoj dvorani Spiros Luis pobijedio Cibonu VIP rezultatom 73:62, i tako stekao startnu prednost pred uzvrat u Zagrebu u četvrtak. Najskuplja momčad Europe nadigrala je “cibose” u svim elementima igre i zasluženo povela sa 1:0. Detaljan izvještaj je u nastavku vijesti, a tu su i statistike sa ostalih četvrtfinalnih utakmica .

Atena, četvrtfinale Eurolige košarkaša
PANATHINAIKOS - CIBONA VIP - 73:62 (36:29)
Dvorana u Ateni, 10000 gledatelja
Suci: Dorizon (FRA) i Dovidavicius (LIT)

PANATHINAIKOS: Alvertis 1 (0/1), Bodiroga 18 (8/11), Burke 4 (2/3), Fotsis 4 (2/4), Gentile 5 (2/4), Kalaitzis 6 (1/2), Katash 11 (4/11), Koch, Rebrača 11 (5/9), Rogers 13 (4/5).

CIBONA VIP: Vranković 12 (5/9), Giriček 12 (5/11), Krstić, Sesar 19 (6/14), Baker, Prkačin 8 (3/8), Marcelić 3 (1/3), Žurić 4 (1/4), Nicević 4 (1/2), Alihodžić.

Postotak šuta: Panathinaikos 28/50 (56%), Cibona VIP 22/55 (40%)
Skokovi: Panathinaikos 32 (22-10), Cibona VIP 20 (14-6)
Asistencije: Panathinaikos 17, Cibona VIP 9
Osvojene lopte: Panathinaikos 5, Cibona VIP 3
Izgubljene lopte: Pantahinaikos 11, Cibona VIP 7
Blokade: Pantahinaikos 7, Cibona VIP -

Naši prvaci u utakmicu s Panathinaikosom ušli su vrlo dobro. Nakon početnog vodstva od 4:0, Cibosi su imali i 14:8, no do sredine prvog poluvremena “Grci” su uhvatili priključak, ubrzo i poveli. Predvođeni sigurnim Bodirogom, domaći su igrači do kraja poluvremena stigli do prednosti od 7 poena.

Cibona VIP je “pukla” odmah početkom drugog dijela. Serijom od 14:2, prednost domaćih odjednom je narasla do nedostižnih +19 (50:31). Kod naše momčadi u drugom dijelu u napadu je praktički igrao tek Josip Sesar, na kraju i prvi strijelac utakmice sa 19 poena, dok su svi ostali zakazali. Sve do kraja utakmice, grčka momčad je rutinski držala Cibonu VIP na pristojnoj udaljenosti, pri čemu je dobar dio drugih 20 minuta domaći trener Obradović odmarao svoje najbolje igrače.

Uzvrat je u četvrtak u Zagrebu, a Cibosi će trebati pokazati puno, puno više, žele li se ponovno narednog tjedna vratiti na majstoricu u Atenu.

Pripremili: Ivan Varat i Bernard Jurišić