Osijek - Hajduk: Slavonci nemoćni protiv Hajduka

Slađana Lučić • subota, 21.04.2001.

Slika 2 od 2.

U proteklih 10 dana nogometaši Osijeka uspjeli su čak tri puta poraziti Osječane. Nakon utakmica u Kupu Hrvatske i prvenstveni je susret pokazao kako je kriza bijelo-plavih preduboka i da ni promjena trenera neće donijeti pomak na bolje. Hajduk je tako superiornom igrom došao do 2:0 i značajna tri boda koja su ih ostavila u igri za naslov prvaka uz zagrebački Dinamo. Osječani su pak iz kola u kolo sve dalje od utrke za nacionalnoga prvaka.

Hajduk je zaprijetio već u prvoj minuti susreta. Osječani su odgovorili u 4.minuti susreta preko Krstulovića koji je izveo slobodan udarac za domaćine. No, Pletikosa je u posljednji trenutak "isčupao" loptu iz gornjeg desnog kuta. Samo dvije minute kasnije Vuica je izgubio loptu na osječkoj polovici igrališta. Rendulić je dijagonalno ubacio u šesnaesterac Osijeka, a Krstulović je loše procijenio loptu te je propustio do Muse, kojeg je zatim nepropisno zaustavio pa je sudac Novak pokazao na bijelu točku. Siguran je izvođač jedanaesterca za goste bio Ivan Leko.

Hajduk je ponovo zaprijetio i u 22.minuti ovoga puta preko Deranje, no lopta je prošla pored lijeve vratnice. U 24.minuti zanimljiv ne nogometni ugođaj, Na sredini terena u pravom fizičkom obračunu našli su se Beširević i Leko. Prvi je uputio udarac glavom, a drugi je uzvratio pljuskom. Cijeli taj incident sudac Novak riješio je mirenjem dvaju igrača, koji ne da nisu kažnjena isključenjem nego su prošla i bez javne opomene.

Slika 3 od 3.

Do kraja prvoga dijela bijelo-plavi pokušali su ponovo iz slobodnog udarca. Ovoga je puta izvođač bio Bakir Beširević no na vratima gostiju siguran je bio Pletikosa.

U drugih 45 minuta Hajduk je potvrdio svoju premoć na terenu, a sudac Novak nedosljednost u suđenju. Nakon rušenja Deranje u 16-ercu nekoliko sekundi se dvoumio između 11-erca, simuliranja i javne opomene. Sve je pak opet završilo znakom da se igra nastavi. U 61.minuti Leko je započeo akciju za drugi zgoditak Hajduka. Povukao je po lijevoj strani, dodao za Bošnjaka koji je nastavio napad pretrčavši Prišća i Gašpara te vratio loptu do usamljenog Deranje koji ju je samo lagano pospremio u gol iza nemoćnoga Balića.

Slika 1 od 1.

Nakon toga uslijedio je raspad Osijeka. Trener Vlado Bilić pokušao je povezati igru Osijeka uvođenjem Ljubojevića, Balatinca i Grnje. No, ni svježi igrači s klupe nisu pomogli bijelo-plavima da dođu barem do počasnog zgoditka.

Vlado Bilić, trener NK "Osijeka": "Moji su igrači dali sve od sebe, jednostavno Hajduk je u ovom trenutku objektivno bolja momčad. Iduće kolo odlučit će hoće li Osijek ostati u igri za prvaka, ili će se za titulu dalje boriti Dinamo i Hajduk"

Zoran Vulić, trener NK "Hajduka": "Iako smo Osijek dobili u posljednja tri susreta, ova prvenstvena pobjeda je najznačajnija. Čestitam igračima na dobroj igri, pobjeda je bila više nego zaslužena."

Stanko Bubalo, napadač NK "Hajduka": "Žao mi je Osijeka koji evo prolazi kroz ove probleme, no mi smo dobro igrali i zasluženo došli do pobjede. Nažalost, bio sam ozlijeđen uoči početka susreta tako da nisam uspio dati svoj maksimum, no srećom zalaganjem ostalih došli smo do novih bodova. Uvijek je doživljaj igrati pred osječkim navijačima i žao mi je što nakon odlaska određenih igrača Osječani prolaze kroz krizu. Naravno, to je i klubu kojemu sam ja nekada igrao, no sada je ipak Hajduk na prvom mjestu."

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312