Italija: Akcije Rome opet porasle

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 23.04.2001.

Slika 1 od 1.

Roma je ponovno "odahnula", završeno je "ubijanje" njihove prednosti koja je ponovno skočila na brojku 6 ispred Juventusa. Iz Juveovog tabora hrabrili su se činjenicom kako je Roma u padu, te da će teško proći neokrznuta kroz Udine, no Capellova "squadra" još je jednom pokazala da ima šampionski "štof". Pobjedom od 3:1, uz kasno večernji remi Juventusa u Parmi, ponovno su rimski "vukovi" odmakli pratnji i stekli zavidnu zalihu prije predstojećih međusobnih okršaja s Lazijom i Juventusom.

Igor Tudor odigrao je vrlo dobro svih 90 minuta za Juventus u Parmi, gdje su se na kraju oba protivnika zadovoljila bodom, jer ih ostavlja u utrci za njihove ciljeve - Juventus za titulu, Parmu za Ligu prvaka. U Rimu je obrana Vicenze na čelu sa Stjepanom Tomasom dvaput vadila loptu iz mreže, a kad je Jeda postigao gol u 89. minuti za 2:1, nekoliko minuta strepnje bilo je pred navijačima Lazija. No, na kraju su bodovi ipak ostali u Rimu, a Lazio se opet došuljao do prigode da razmišlja o obrani titule, što se do prije nekoliko kola činilo kao utopija.

Naš junak dana opet je - Davor Vugrinec. Njegov Lecce nesretno je u zadnjoj minuti primio gol kojim je Milan odnio jedan bod, no Vuga je za utjehu bio najbolji igrač domaćina. Osim svog desetog pogotka u sezoni za 2:2 u 46. minuti, on je bio asistent Luccareliju kad je ovaj srušen u kaznenom prostoru Milaneza u 34. minuti. Boban opet nije bio u momčadi Milana, a njihov sretni strijelac za bod koji im može značiti i Ligu prvaka zove se Timo Kaladze.

Samo su ta trojica naših (Tudor, Tomas i Vugrinec) u ovom kolu bili aktivni, svi drugi naši reprezentativci su se odmarali u ovom kolu. Najgore je prošla Cvitanovićeva i Šerićeva Verona, koja je kod kuće izgubila od Reggine i time se približila ponoru koji vodi u drugoligaško drištvo. Inter je u subotnjem derbiju bio uvjerljiviji nego što to rezultat govori protiv Fiorentine, do 65. minute je vodio s 4:0, na kraju je završilo 4:2.

Rezultati 27. kola: Napoli - Brescia - 1:1, Inter - Fiorentina - 4:2, Bologna - Bari - 4:2, Lazio - Vicenza - 2:1, Lecce - Milan - 3:3, Perugia - Atalanta - 2:2, Udinese - Roma - 1:3, Verona - Reggina - 0:3, Parma - Juventus - 0:0.