Mladostaši potvrdili desetu titulu

Danijel Kavelj • nedjelja, 22.04.2001.

Odbojkaši Mladosti i službeno su prvaci Hrvatske. Iako su naslov državnih prvaka osigurali još prvog dana turnira pobjedom protiv Varaždina rezultatom 3:0, oni su to još samo potvrdili sa dvjema pobjedama u susretima sa Rijekom 3:2 i zadnjeg dana Final Foura sa Elektromagicom iz Kaštela 3:1.

U prvom susretu posljednjeg dana turnira odbojkaši Rijeke pobjedili su Varaždin sa uvjerljivih 3:0 ( 25:14, 25:22, 25:13 ), čime su uspjeli izboriti drugo mjesto u konačnom poretku. Veći otpor Varaždinci su pružili tek u drugom setu, ali zahvaljujući raspoloženim M.Miletiću, Rodinu i Čoharu krajnja pobjeda Riječana nije dolazila u pitanje. U drugom susretu Mladost se morala malo više potruditi sa motiviranim Kaštelanima, koji su uspjeli osvojiti i jedan set, međutim kvalitetniji Zagrepčani nisu željeli propustiti priliku da pobjedom potvrde naslov prvaka. Na kraju je bilo 3:1 ( 25:23, 17:25, 25:19, 27:25 ).