Belgija: Prosinečki, Mornar i Harmat strijelci

Ante Vičević • ponedjeljak, 23.04.2001.

Ovog vikenda igrane su utakmice 30.kola I belgijske lige. Anderlecht je u gostima slavio kod La Louvierea sa 1-0, drugoplasirani Brugge (Šimić nije igrao) pobijedio je kod kuće Charleroi (Jerkan nije igrao) sa 1-0.

Standard iz Liegea pobijedio je na svom terenu Liersea sa 3-2. Robert Prosinečki postigao je prvi gol za domaće iz jedanaesterca u 5. minuti, Ivica Mornar povisio je na 2-0 u 51. minuti, a Dragutinović je u 54. minuti povisio na 3-0. Gosti, iako su igrali s igračem manje od 38. minute uspjeli su u završnici smanjiti na 3-2.

Golom Harmata u 90. minuti Harelbeke (Jurjev i Mrzlečki su igrali svih 90 minuta) je uspio izjednačiti na 1-1 protiv St.Truidena u gostima i tako došao do važnog boda u borbi za opstanak u društvu najboljih.

Tablica: 1. Anderlecht 71, 2. Brugge 69, 3. Standard 55, 4. Beershot 51. 5. Gent 50. itd.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312