Cibalia - Marsonia: Susjedski derbi bez pobjednika

Hrvoje Niče • nedjelja, 06.05.2001.

Utakmica koja je trebala biti ili ne biti za obje momčadi, samo je produbila neizvjesnost koja će, čini se, potrajati sve do posljednjeg kola kada će se sve odlučiti. Pobjednik iz današnjeg susreta veoma bi bio blizu sigurnog ostanka u ligi, posebice ako se uzmu u obzir i ostali rezultati današnjeg kola. No naše nije da komentiramo ovo kolo, već ovu utakmicu koja i nije bila toliko, da ne kažemo dosadna, kakve znaju biti utakmice na stadionu Cibalije.

Utakmica je na samom početku bila veoma uzbudljiva. U prvoj akciji gosti dolaze do vodstva - 0:1. U 29. sekundi Ostojić probija po lijevom boku i puca po golu, no vratar Marić kratko odbija loptu do Alića koji trese mrežu. Pogodak je veoma poremetio Cibaliju koja je nastojala sada što prije postići zgoditak. To je otvaralo puno prostora hitrim napadačima Marsonije koji u konačnici ipak nisu bili kompletni. U 20. minuti su domaćini bili najbliže izjednačenju kada je Pavličić, nakon ubacivanja Maria Meštrovića, pogodio gredu.

U narednoj izglednoj prilici isti akteri dovode do željenog izjednačenja -1:1. Mario Meštrović ubacuje za Pavličića koji Cibaliju vraća u igru za sva tri boda. Iako je taj pogodak nagovješavao otvoreniju igru Cibalije i veći broj prigoda, novi pogodak do kraja poluvremena nismo vidjeli. Tek je u 40. minuti Džeko iz slobodnog udarca puca u desni kut Marićevih vrata, no vinkovački vratar je siguran u ovoj situaciji.

U drugo poluvrijeme treneri ulaze s povjerenjem u iste igrače. Cibalia nastoji doći do vodećeg zgoditka već u 48. minuti kada Pavličić upošljava Zorana Ratkovića koji s pet metara pogađa vratara Ivana Principa. U 60. minuti zbog drugog žutog kartona Marsonia ostaje bez Džeke. To je još više nagnalo Cibaliju da ide po pogodak. Tako je Pavličić s 25 metara pogodio gredu. Što se ne da, kazni se. Tako je Ostojić, kojeg su "lomila" dvojica Vinkovčana, u padu matirao nemoćnog vratara Cibalije Ivicu Marića - 1:2. U sljedećoj akciji Pavličić se ponovno upisuje u listu strijelaca nakon asistencije Karabogdana - 2:2.

Do kraja susreta ništa se nije mijenjalo, no u 75. minuti je Karabogdan prošao nekoliko igrača Marsonije, ali je onda prebacivši vratara Principa pogodio samo vratnicu.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312