4. Guardiola 6 (od 80. minute 7 Helguera)
21. Valeron 5.5 (od 88. minute 15 Engonga)
11. Alfonso 6 (od 71. Urzaiz)

Izbornik: Jose Antonio Camacho
Žuti kartoni: Aranzabal, Helguera

Igrač utakmice: Joseba Etxeberria

Španjolci, koji su prije Europskog prvenstva proglašavani favoritima, opet nisu pokazali dobru igru, no unatoč tomu pobijedili su Sloveniju sa 2:1 te se vratili u borbu za četvrtfinale.

Da žele popraviti loš dojam nakon poraza od Norveške, Camachovi igrači pokazali su već u četvrtoj minuti, kada su došli u vodstvo pogotkom Raula. Mladi Realov napadač iskoristio je loše blokiran udarac obrane Slovenaca te preciznim udarcem svladao Dabanoviča za 0:1.

Prvih dvadeset minuta očito su igrači slovenske reprezentacije bili pod šokom jer igraju protiv znatno renomiranije “furije”, no tada slijedi njihovo “buđenje” i preuzimanje inicijative. To je rezultiralo prigodama, a u 30. i 32. minuti Rudonja je u dva navrata opasno zaprijetio golu Španjolaca.

Osim gola jedinu pravu prigodu za Španjolca u prvom dijelu imao je Raul koji je, nakon što mu je Alfonsu atraktivno dodao loptu u šesnaestercu, pucao pored vrata. Na drugoj strani je “turbo-Rudi”, kako Rudonju zovu u Sloveniji još jednom propustio izjednačiti.

U nastavku izlazi Udovič, koji je igrao pod ozljedom, ali to u taktičkim formacijama nije ništa promijenilo. Stanje na igralištu također je ostalo isto, a dominacija Slovenaca, samo je malo prekinuta u 51. minuti, kada je Raul glavom skoro iznenadio Dabanoviča.

Zasluženo iznenađenje za Sloveniju stiglo je u 59. minuti kada se, nakon odlično izigrane off-side zamka, Rudonja probio po krilu i ubacio u sredini, gdje zajednički pucaju Osterc i Zahovič. Izjednačujući gol ipak je pripisan Zahoviču, koji je time postaje prvi strijelac prvenstva.

Samo minutu kasnije Camachovi izabranici iskoristili su slavlje Slovenaca te opet došli u vodstvo. Mendieta je dugo vukao loptu, a nitko ga u tome nije sprečavao kao niti u dodavanju do Etxeberrie, koji je na kraju snažnim udarcem završio akciju Španjolaca za 1:2.

Prigode za naše susjede imali su još Galić, koji je glavom pucao u Canizaresa, a u 68. minuti, prva zvijezda slovenske reprezentacije, Zlatko Zahovič lijepo puca, ali je Canizares opet “ukrotio” njegov udarac.

Nakon nekoliko izmjena, gdje je očito umor Slovenaca došao do izražaja, tempo utakmice je nešto pao, a Španjolci su, nakon jednog kornera, preko Abelarda propustili “zapečatiti” utakmicu.

Do kraja utakmice nije bilo nekih većih prigoda za promjenu rezultata tako da je do kraja utakmice ostalo 1:2 za Španjolsku.

Ponovo smo vidjeli solidan nastup slovensku reprezentaciju, ali je rezultatski uspjeh i opet izostao. U zadnjem kolu Slovenci igraju protiv Norvežana te se nadaju pobjedi. Pobjedi koja bi ih uz povoljan ishod ostalih utakmica mogla odvesti čak u četvrtfinale. Španjolska će svoj put u drugi krug tražiti preko Jugoslavije no svi će ipak sa nestrpljenjem čekati rezultat utakmice između Jugoslavije i Norveške, kada bi se sve moglo dodatno zakomplicirati.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913