Mlada reprezentacija četvrta u Dallasu

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 10.07.2000.

Mlada košarkaška reprezentacija Hrvatske osvojila je četvrto mjesto na međunarodnom turniru u američkom gradu Dallasu. U utakmici za treće mjesto, naša je momčad poražena od Litve 74:81 i tako ostala bez novčane nagrade koja je namijenjena prvoplasiranoj trojci. Najbolji igrač naše momčadi na turniru bio je splitski centar Andrija Žižić, inače pobjednik natjecanja u “horoku”, a njemu uz bok bio je nedavno draftirani Cibonaš Dalibor Bagarić.

Pobjednik turnira je reprezentacija Brazila, koja je u finalu pobijedila Jugoslaviju 67:61. Konačni poredak: 1. Brazil, 2. Jugoslavija, 3. Litva, 4. Hrvatska, 5. Portoriko, 6. SAD, 7. Kina, 8. Meksiko.