EJP u Zadru: Hrvatska - Bugarska - 115:89

Suci: Cmikiewicz (Poljska) i Shemmesh (Izrael)

Hrvatska: Morić 29, Pulja 7, Popović 11, Lončar 13, L.Gligora 16, M.Gligora 9, Planinić 5, Ćuzela 2, Dijan 7, Rozić 6, Krolo 5, Vrsaljko 5.

Bugarska: Milenkov 3, Iliev 1, Diakovski, Veselin 4, Zafirov 2, Horozov 10, Dinev 11, Boev 10, Trifonov 2, Ivanov 8, Todorov 20, Cenov 18.

Slobodna bacanja: Hrvatska 15-22 (68%), Bugarska 31-41 (76%)
Osobne greške: Hrvatska 29, Bugarska 16; pet osobnih grešaka: Krolo (32)
Šut: Hrvatska 44-77 (57%), Bugarska 27-54 (50%)
Skok: Hrvatska 30 (16+14), Bugarska 29 (22+7)
Tri poena: Hrvatska 12-29 (41%): L. Gligora 4, Morić 3, Popović 3, M. Glogora 1, Planinić 1 Bugarska 4-11 (36%): Dinev 2, Milenkov 1, Boev 1

Hrvatska je, očekivano, protiv reprezentacije Bugarske zabilježila i treću uzastopnu pobjedu. Prema riječima aktera, nakon osjetnog grča u utakmici s Slovenijom te bolje igre protiv Rusa, u ovoj utakmici igralo se ležernije, gotovo bez obrana što broj koševa i pokazuje. Niti u jednom trenu pobjeda Hrvatske nije dovedena u pitanje tako da su svi igrači dobili priliku. Ovaj put naša "prima balerina" bio je Morić koji je uz odobravanje pubilke postigao 29 koševa uz vrlo dobar šut za dva (8-12) i savršen za tri (4-4) poena. Dodao je još po jedan skok i asistenciju te dvije ukradene lopte. "Nakon što nisam blistao u prve dvije, ovu utakmicu sam odigrao jako dobro. Sada mi je samopuzdanje vrlo visoko i vjerujem da ću u sljedećim utakmicama biti još bolji, kao i reprezentacija." izjavio je prvi akter - Morić. Vrijedi istaknuti i učinke Lončara s 13 koševa, Lovre Gligore koji je postigao 16 koševa za isto toliko minuta, i Rozićevih 9 skokova u 9 minuta.

U završnom 5. kolu (srijeda) predstoji nam susret protiv, uz nas - do sada neporažene, Francuske koji će kako izgleda odlučivati o prvom mjestu u skupini. No misli naših juniorskih reprezentativaca okrenute su prema prvom slijedećem protivniku - reprezentaciji Grčke. U pripremi susreta rečeno je kako će se obratiti posebna pažnja na glavne karakteristike Grčke: fizičku snagu, dobru obranu i ubojit šut.