Slaven - Belupo: "Farmaceuti" kobni za "modre"

Zoran Vinković • nedjelja, 29.04.2001.

Slika 1 od 1.

U Koprivnici je pred 3.000 gledatelja odigrana utakmica 5. kola doigravanja Lige za prvaka između momčadi Slaven Belupa i zagrebačkog Dinama. Početni udarac utakmice simbolično je izveo koprivnički gradonačelnik, gosp. Dražen Sačer. Možda je upravo taj udarac donio sreću Slavenu u prvom poluvremenu da pokaže totalnu nadmoć nad Dinamom.

Već u desetoj minuti susreta, Slaven započinje ozbiljniju akciju, Amižić šalje loptu Dodiku, koji upošljava Borimira Perkovića, no sve to ovaj puta brani Butina. Nekoliko trenutaka kasnije loptu je opet prisvojio Perković i snažno puca ali iznad gola Tomislava Butine. Slavenaši tada započinju dominirati terenom u punom smislu te riječi, tako da u 18. minuti Dodik dobiva loptu ispred gostujućeg gola, no vidjevši da je ispred njega previše Dinamovih igrača upošljava Davora Bajsića koji postiže pogodak, Slaven-Dinamo 1:0. Dvije minute kasnije Slavenov igrač Amižić dobiva sjajnu priliku da poveća vodstvo, ali nije bio dovoljno precizan i pogađa stativu. Do kraja poluvremena Slaven je napadao, Dinamo nije izveo ni jednu ozbiljniju šansu tako da se na odmor odlazi rezultatom 1:0 za Slaven Belupo.

U drugo poluvrijeme igrači Dinama ulaze angažiranije i ofenzivnije, ipak o rezultatu i je mnogo toga ovisilo, a zabiti gol raspoloženom Slavenu, bilo je u tom trenutku, jako teško. Ipak u 70. minuti, obrana Slaven Belupa na trenutak slabi, Sedloski proigrava Cvitanoviću, ovaj s Šokototom odigrava dupli pas i s desetak metara izjednačuje rezultat u Koprivnici. Dinamo devet minuta kasnije dobiva priliku za vodstvo, ali ne koristi izglednu priliku. U daljnjem razvoju igra obje momčadi se bore za prevlast na terenu, Slaven više u smislu čuvanja rezultata, dok Dinamo, osvježen pogotkom Cvitanovića, forsira pobjedu i tri boda koja bi mu osigurala zadržavanje vodeće pozicije na tablici. No na kraju su obje momčadi morale biti zadovoljne podjelom bodova.

Mladen Frančić (Slaven Belupo - trener): "Igrači Slaven Belupa su danas pokazali kvalitetu, te dokazali da su punopravni članovi Lige za prvaka. Danas smo bili bliži pobjedi, no zbog kvalitete Dinama to nam nije uspjelo. Čestitao bih Dinamu na korektnoj igri."

Davor Bajsić (Slaven Belupo), strijelac vodećeg pogotka: "Da smo u prvom poluvremenu zabili i drugi gol, zasigurno bi pobijedili, ovako smo podjelili bodove, mislim da smo ovaj puta mi bili bolja momčad."

Ilija Lončarević (Dinamo - trener): "Ovaj rezultat, za nas, ravan je porazu. Slaven je bio bolji u prvom poluvremanu, dok je u drugom kod nas manjkalo akcija što nas je koštalo i takvim razultatom. Nakon ovog razultata, pobjeda u Varaždinu nam je obveza."

Mario Bazina (Dinamo): "U utakmicu smo ušli s imperativom pobjede, što nažalost nismo i ostvarili. Zbog premoći Slavena u prvom poluvremenu mislim da je ovaj rezultat najrealniji."

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312