Cibalia - Šibenik: Zaslužena pobjeda Vinkovčana

Hrvoje Niče • nedjelja, 29.04.2001.

Cibalia je od ovog susreta puno očekivala, a na kraju se uspostavilo da je i puno dobila. Povoljan raspored Vinkovčanima, s ovom pobjedom, jamči sigurno privođenje kraju, ne baš blistave sezone. Šibenčani su u Vinkovce stigli bez psihološkog pritiska, no to ipak nije bio kamen spoticanja, već su vrlo dobrim pristupom izabranici trenera Vjekoslava Lokice nastojali sačuvati vlastitu mrežu, ali po mogućnosti ugroziti vrata domaćina.

Tako je već u osmoj minuti domaći vratar Marić, ne baš na sto, ali na dvije muke je bio. Prvo je sebi zakomplicirao život spuštanjem lopte za Matasa koji prvi put puca i Marić mu skida loptu i ponovno mu je vraća na noge, te Matas iz ponovljenog udarca ponovno puca u Marića koji se iskupljuje za pogrešku. U 13. minuti mladi Lučić prijeti iz slobodnog udarca, koji je ipak bio nešto više od visine vrata. Tri minute prije kraja poluvremena Grgić se loše odigrao ne dodirnuvši laganu loptu koja je bila na udaljenosti nešto manjoj od praznog gola Šibenčana.

To je vjerojatno bio i razlog što je "vinkovači Ronaldo" ostao pod tuševima na poluvremenu. U igru je ušao odlični Karabogdan koji je u nekoliko navrata ispremještao obranu Šibenika, no ne i solidnog vratara Tihomira Bulata, koji je imao protuotrov za ubojite udarce vinkovačkog napadača. Jednu priliku je propustio tako Karabogdan u 50. minuti nakon slobodnog udarca Maria Meštrovića, oniži vinkovački napadač najviše skače no na žalost domaće publike prebacuje gol. U 60. minuti domaćini dolaze do pogotka. Mario Jurić je s osamnaest metara pucao po golu, no lopta je promjenila smjer i prevarila nemoćnog Bulata za 1:0. Inače, na ovom susretu su ponajbolji bili jedini imenjaci prezimenjaci u 1. hrvatskoj nogometnoj ligi, dva Marija Jurića. U 80. minuti Karabogdan je u prilici povisiti vodstvo nakon slaloma među Šibenčanima, no Bulat je ponovno na mjestu. Iako minimalna prednost, onaj je u bodovnom pogledu ogromna i olakšavajuća za vinkovački sastav.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312