Engleska: Manchester United lako protiv Middlesbrougha

Hrvoje Niče • nedjelja, 29.04.2001.

Premiership, 36. kolo
TablicaRaspored i rezultati

Ove je subote, na engleskim travnjacima odigrano nepotpuno 36. kolo Premier lige. Manchester United je još prošli tjedan došao do titule prvaka Engleske, no to im nije bio razlog da neozbiljno shvate Middlesbrough koji je u zadnjih nekoliko kola napravio podsta iznenađenje. Već u četvrtoj minuti gosti su došli do vodećeg pogotka preko Phila Nevillea, da bi Beckham osamdeset minuta ksnije svojim pogotkom povisio rezultat na nedostižnih 2:0. Alen Bokšić je odigrao cijelu utakmicu za što je zatradio solidnu sedmicu. Leeds i dalje suvereno kroči i kako igra teško je povjerovati da će treće mjesto, koje vodi u Ligu prvaka, nekome drugome prepustiti. Ove subote u goste je došla neugodni Chelsea s kojom je domaćin tijekom cijelog susreta imao veoma puno problema. Tek u 85. minuti nešto više od 39000 gledatelja vidjelo je prvi pogodak. Strijelac je bio Keane. Tri minute potom, prekrasnim pogotkom, u listu strijelaca se upisao i Mark Viduka. Pobjedom Leedsa nad Chelseom, Liverpool je izgubio gotovo sve nade za Ligom prvaka koja mu već nekoliko sezona unatrag, bježi u zadnjim kolima. Naime, Leeds bi trebao u iduća dva kola trebao u obje utakmice odigrati nerješeno ili izgubiti, a Liverpool obje pobjediti. Tako je momčad Igora Bišćana dala ipak neku nadu svojim navijačima. Dali vrijedni golovi Hyypiae u 83. minuti, te McAllistera u 85. minuti ostaje tek da vidimo. Igor Biščan je ušao u 85. minuti umjesto Emila Heskeya i ostao je neocjenjen. Arsenal pobjedom od 2:1 kod Derbya nije dozvolio svojim pratiteljima da mu se ozbiljnije približe. Od ostalih zanimljivosti valja napomenuti da je Igor Štimac sudjelovao u porazu West Hama od Manchester Citya. U 75. minuti u igru je ušao i Davor Šuker koji si je uspio u 90. minuti priskrbiti žuti karton. Danas je na rasporedu utakmica između Charltona i Ipswicha, gdje gostima bodovi trebaju pod svaku cijenu žele li Ligu prvaka na jesen.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312