Bundesliga: Bayern sustigao Schalke na vrhu

Davor Sajko • nedjelja, 29.04.2001.

Bundesliga, 31. kolo
TablicaRaspored i rezultati

Slika 1 od 1.

Bayern je minimalnom pobjedom protiv Freiburga uspio sustići vodeći Schalke s obzirom da je momčad iz Gelsenkirchena odigrala u Bochumu protiv istoimenog "fenjeraša" miriljubivih 1:1. Na olimpijskom stadionu u Munchenu pogotkom Scholl u 56. minuti susreta iz slobodnog udarca Bayern je osigurao nova tri boda. Nakon pogotka Freiburg se nije predavao, ali nije uspijevao ozbiljnije ugrozii Kahna. Schalke je morao juriti prednost Bochuma nakon što je domaća momčad povela polovicom prvog dijela. Jedan bod osigurao je Belgijanac Mpenza pogotkom u 70. minuti. Do kraja prvenstva Schalke ima jedno gostovanje i to u Stuttgartu, a na svom će stadionu u Gelsenkirchenu dočekati Wolfsburg i Unterhaching. Bayern u odnosu na Schalke ima dva gostovanja, dok će u jednom susretu biti domaćin. Također su i protivnici neugodniji u odnosu na Schalke. Gostovat će tako Bavarci u Leverkusenu i Hamburgu, a ugostit će Kaiserslautern.

Preostali kandidati za naslov prvaka (Borussia, Bayer i Hertha) imaju tri boda zaostatka za vodećim dovojcem i samo Borussija i Schalke u posljednja tri kola neće igarti međusobno s jednim od kandidata za naslov prvaka. Borussija je još u petak protiv Wolfsbura odigrala 1:1, a Marić je za "vukove" igra od 58. minute. Hertha je pobjedom protiv Eintrachta ostala u utrci za naslov, a u pobjedničkom sastavu mladi je Šimunić igrao do 70. minute kada je zamijenjen Maasom. Bayer je na Betzenbergu ranim pogotkom u devetoj minuti osigurao tri boda, Robert Kovač je odigrao cijeli susret, dok je Jurica Vranješ zamijenjen u 78. minuti susreta. Nenad Bjelica nije igaro za domaći Kaiserslautern, a porazom su se domaći igrači oprostili od utrke za naslovom prvaka. Zvonimir Soldo i Stuttart i dalje su bez obzira na pobjedu protiv Werdera u opasnoj zoni ispadanja. Soldo je odigrao cijeli susreta, kao i Ivica Banović za Werder. Tomislav Piplica i dalje pruža svoje najbolje partije. Iko je njegov Energie poražen s visokih 4:0 od Kolna, Piplica je opet bio najbolji pojedinac u svojoj momčadi. Uz Piplicu od 49. minute igrao je i Antun Labak. HSV je pogotkom Bestera u poslednjoj minuti osigurao tri boda, a Niko Kovač i Andrej Panadić odigrali su svih 90 minuta. U minhenskom derbiju Unterhaching osigurao je pobjedom važna tri boda u borbi za opstanak i to pogotkom u posljednjim minutama susreta. Za "zehciere" je od 79. minute igrao i Filip Tapalović.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312