EP U-16: Španjolci ipak prejaki

Davor Sajko, Goran Pervan • četvrtak, 03.05.2001.

Izuzetan rezultat su postigli kadeti na EP U-16 u Engleskoj plasiravši se u polufinale. Na korak do finala reprezentacija Španjolske bila je bolja i zasluženo nakon 3:0 ide u fnale gdje će igrati protiv reprezentativaca Francuske. Imali su naši kadeti tri izrazite prilike u prvom dijelu pri rezultatu 0:0, ali su iste ostale neiskorištene, a u nastavku Španjolci su bili neumoljivi. Tri pogotka u mreži naše reprezentacije i prilika da u nedjelju naši reprezentativci pobjedom protiv domaćina Engleske osiguraju plasman na Svjetsko prvenstvo u Trinidadu i Tobagu.

EP U-16, polufinale
Raspored i rezultati
Hrvatska Španjolska 0:3
Francuska Engleska 4:0

Da su iskoristili neku od brojnih šansi u prvom poluvremenu naši su kadeti lako mogli biti u finalu Europskog prvenstva. Na primjer već u prvoj minuti susreta Niko Kranjčar je pogodio gredu! Ali, nogomet se igra na pogotke i tko je spretniji taj i ide dalje. A jakim Španjolcima se ne može prigovoriti! Dvostruki strijelac bio je Sergio Torres, pogodak je potpisao i Sennel. Naša reprezentacija je bila jača individualno, ali Španjolci su djelovali povezanije i jače kao momčad. Uostalom, španjolski sustav već je godinama u vrhu europskog nogometa u mladim reprezentacijama.

Na Riverside u Middlesbroughu naši su rerpezentaciju bodrili i predsjednik HNS-a Vlatko Marković i Igor Bišćan. A nije bilo najavljivanih Davora Šukera i Alena Bokšića. I Marković i Bišćan bili su zadovoljni igrom naših igrača, šteta što nisu mogli biti zadovoljni i rezultatom...

No, još gore su prošli Englezi, koje je "pregazila" Francuska sa 4:0! Već nakon pet minuta bilo je 2:0 za Francuze.

Engleska priča za našu vrstu još nije završena. U nedjelju u 13 sati predstoji Hrvatskoj borba s Engleskom za treće broncu, odnosno posljednju ulaznicu za Svjetsko prvenstvo u Trinidadu i Tobagu u rujnu ove godine.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312