Bundesliga: Bayern blizu naslova, Labak i Marić strijelci

Davor Sajko • ponedjeljak, 14.05.2001.

Pogodak Zicklera u 90. minuti susreta protiv Kaiserslauterna osigurao je Bayernu vodeću poziciju uoči posljednjeg kola, a tek nekoliko sekundi kasnije u Stuttgartu je Balakov presudio Bayernovom glavnom konkurentu, Schalkeu. Poveo je Kaiserslautern u ranoj fazi susreta, a nakon mnoštva neiskorištenih prilika Zickler je u posljednjim trenucima postigao pobjedonoski pogodak. Bjelica je za Kaiserslautern igrao tek 22 minute. U Stuttgartu je Schalke imao bod, ali gužva na vrhu šesnaesterca završila je odmjerenim udarcem Balakova za tri Stuttgartova tri boda s kojima se "lakše diše" uoči posljednjeg kola. Zvonimir Soldo odigrao je cijeli susret. Osim borbe za vrh, aktualna je i borba za mjestak oja vode u kvalifikacije za Ligu prvaka te Kup UEFA. U izravnom dvoboju u Berlinu su Hertha i Bayer podijelili bodove, a za gostujući su sastav iz Leverkusena igrali Boris Živković i Robert Kovač. Imali su "apotekari" veći broj prilika, ali samo zahvaljujući odličnim intervencijama domaćeg vratara Kiralya susret je završio bez pobjednika.

Borba za opstanak također je u punom jeku. Bochum je drugoligaš, a za preostala dva mjesta koja vode u drugu ligu konkuriraju još četiri momčadi. Unterhaching koji u posljednjem kolu igra protiv Schalkea, Eintracht koji će u izravnom dvoboj s Stuttgartom pokušati svoje teoretske šanse pretvoriti u stvarnost i Energie koji ima na rasporedu neugodno gostovanje u Münchenu protiv "zehcigera". Energie je u pretposljednjem kolu bio bolji s viskoh 4:2 od HSV-a, a drugi pogodak za domaćina djelo je Antuna Labaka u 23. minuti. Osim Labak za pobjedu Energia svoj je doprinos dao i Tomislav Piplica. Kod gostiju iz Hamburga do 36. minute igrao je Niko Kovač. Osim Labak od naših se igrača u strijelce upisao i Marić u porazu Bochuma protiv Freiburga. Osim Marića igrao je Toplak cijeli susret, dok je Čović u igru ušao početkom drugog poluvremena. Werder je još jedna gostujća momčad koja je ostvarilo pobjedu, a nekadašnji Zagrebaš, Ivica Banović svoju priliku za dokazivanje dobio je tek od 79. minute.