Zagreb Open: Graciozna pobjeda Zovka

Goran Klarić • ponedjeljak, 14.05.2001.

Najzanimljiviji meč za domaće gledatelje danas, a i svakako najveće iznenađenje, bio je susret prvog nositelja turnira Nizozemca Raemona Sluitera i našeg Lovra Zovka.

Mladi Zovko je u meč ušao malo rezervirano izgubivši prvi set sa 6:3, no u drugom setu se vraća u meč i osvaja taj set sa 6:3. Konačno u trećem setu još je jednom pokazao kako je vrsan igrač i odlučuje set u svoju korist rezultatom 6:3.

Zovko je danas protiv sebe imao više nego jakog protivnika. Sluiter je pokazao svoju kvalitetu pobijedivši prije dva mjeseca za Nizozemsku Davis Cup reprezentaciju Španjolca Carlosa Fereru, međutim danas je imao raspoloženog Zovka na drugoj strani mreže. Ovom pobjedom Zovko je istaknuo ozbiljnu kandidaturu za osvajanje ovogodišnjeg turnira.

Slika 1 od 2.

Zanimljiv je bio i onaj meč između drugog nositelja Brazilca Fernanda Meligenia i Argentica Hernan Gumya gdje je Brazilac slavio s 6:3,6:4.

Osim iznenađujuće pobjede našeg tenisača za još jedno iznenađenje se pobrinuo Talijan Stefano Tarallo pobjedivši petog nositelja Nijemca Markusa Hantschka sa 7:5,6:2.

Ostali rezultati današnjih mečeva: Benfele Aolvarez (Špa) - Gonzalez Fernando (Čil) 6:3, 7:6; Artoni Enzo (Arg) - Alonso Julian (Špa) 6:1, 7:5; Serrano Oscar (Špa) - Trimmel Clemens (Aus) 2:6, 6:3, 6:2.; Voinea Adrian (Rum) - Lopez Moron Alex (Špa) 2:6, 6:2, 6:3

Parovi: Azzaro (Ita)/Kutanjac (Hrv) - Karanušić (Hrv)/Kracman (Slo) 6:2, 4:6, 6:3; Hanley (Aus)/Healey (Aus) - Huet (Fra)/Sauliner (Fra) 6:7(3), 6:2, 6:1.

Meč u kojem je trebala nastupiti hrvatska kombinacija Cinkuš/Ritz otkazan je zbog nedolaska Brazilca Simonia koji je trebao nastupiti s Makedoncem Kitinovom.