HIT Gorica - Olimpija 4:2 (1:0)

Sportski park, gledatelja 2.000,
Suci: Ceferin, Antolin, Jakara

HiT Gorica: B. Mavrič, Buinac, Srebrnič (od 80 M. Mavrič), Pitamič, Žlogar, Ipavec (od 89. Kokot), Gutalj (od 69. Šculac), Ribarič, Brulc, Šnofl, Shaquiri

Olimpija: Pejkovič, Granič, Ošlaj, Stefanovič, Agič, Fridl (od 73. Cimerotič), Jukič, Kosič, Munishi (od 45. Mirtic), Puc (od 58. Jolič), Rakovič Strijelci: 1:0 Ipavec (45.), 2:0 Žlogar (60.), 3:0 Pitamic (77.), 3:1 Rakovic (83.), 4:1 Shaquiri (84./11-m), 4:2 Ošlaj (90.).
Žuti kartoni: Žlogar, Munishi, Pejkovic
Crveni karton: -

Nogometaši Gorice su u napetoj uzvratnoj utakmici slovenskog kupa pobjedili Olimpiju rezultatom 4:2, te tako prvi put osvojili slovenski kup.

Utakmicu su dobro počeli nogometaši Olimpije, koji su iz prve utakmice u Ljubljani imali gol prednosti (završilo je 1:0). Već u prvih nekoliko minuta Olimpija je mogla riješiti pitanje osvajača Kupa, no bili su neprecizni. Domaćini su nakon toga preuzeli igru u svoje noge i u prvom poluvremenu imali nekoliko poluprilika za gol. Agresivna igra se domaćinima isplatila i u zadnjoj minuti prvog poluvremena su uspjeli povesti. Nakon proigrane Olimpijine obrane, Srebrnič s lijeve strane šalje loptu do Ipaveca koji snažnim udarcem s deset metara šalje loptu iza leda nemoćnog Pejkoviča.

U drugom poluvremenu Gorica je nastavila agresivnom igrom i u 60. minuti povisuje vodstvo na 2:0. Akciju je započeo Shaquiri koji je sjajno probio po lijevom boku, poslao loptu pred gol gdje se najbolje snalazi nečuvani Tonči Žlogar i glavom pogađa gol Olimpije. Nakon drugog pogotka Gorice su se gosti morali otvoriti, što je bila prilika da Gorica kontranapadima poveća vodstvo. To se i dogodilo. Nakon akcije Gorice vratar Olimpije hvata loptu, trenutak zatim mu ispada iz ruku što je najbolje i najspretnije iskoristio Pitamič i povećao vodstvo na 3:0. U 83. minuti nadu Ljubljančanima budi Rakovič, koji s ruba kaznenog prostora pogađa lijevi donji dio goriškog gola. Samo dvije minute kasnije je Ipavec pobjegao obrani Olimpije, Pejkovič ga nepravilno zaustavlja u kaznenom prostoru i sudac je pokazao na bijelu točku. S bijele točke je pogodio Shaquiri. No iako su domaći navijači već počeli slaviti je utakmica bila još uvijek neizvjesna i napeta pogotovo jer je Olimpija u 90. minuti pogotkom Ošlaja smanjila rezultat na 4:2. Nakon toga slijedilo je četiri minute sudačkog produžetka u kojem je Olimpija punom snagom napala, ali se rezultat do kraja utakmice nije mjenjao. Počelo je slavlje Gorice koja je prvi put, otkako se igra nogomet u samostalnoj Sloveniji, osvojila Kup.

Ljubljančani mogu jedino žaliti jer u prvoj utakmici nisu stekli veću prednost zbog puno promašenih "zicera". Tako im ostaje samo nada da osvoje prvenstvo, gdje dva kola prije kraja zaostaju dva boda iza Maribora s kojim igraju u zadnjem kolu u Ljubljani.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312