H.dragovoljac - Šibenik: Dragovoljci osigurali opstanak

Danijel Kavelj • subota, 19.05.2001.

Nogometaši H.Dragovoljca na okončanju sezone u Sigetu pobjedili su Šibenčane rezultatom 1:0, te su time i definitivno osigurali opstanak u društvu najboljih. Bila je to tipična utakmica domaćih u kojoj su u ne baš pretjerano dobroj igri stigli do tri bitna boda, prvenstveno zahvaljujući zamjenama Dujmoviću i 16-godišnjem Janjetoviću, inače članu brončane U-16 reprezentacije, koji su unijeli potrebnu živost u drugom poluvremenu.

Prvi dio današnje utakmice vrlo brzo ćemo zaboraviti. Dragovoljci su uglavnom imali blagu inicijativu, ali bez konkretnih prilika. Iz tih prvih 45 minuta možemo izdvojiti Kiseljakov odličan udarac u 14.minuti sa 20-ak metara koji je Šibenikov vratar uspješno obranio, te Lovrekovićev udarac glavom koji je završio preko gola u 21. Gosti su skoro iz svog prvog ozbiljnijeg napada postigli pogodak, međutim Lalićev udarac u 28. minuti je otišao pored desne stative Dragovoljaca. Par minuta kasnije svoj udarac iskušava i Bedeković, ali Čelina je siguran. Do kraja poluvremena bilježimo još jedan dobar pokušaj Petrovića iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane , ali preko vratiju gostujućeg vratara Bulata.

U poluvremenu trener domaćih Jurić odlučio se za dvije izmjene, pa su umjesto danas slabih Petričevića i Lovrekovića ušli Dujmović i Fumić, što se pokazalo kao dobar potez. Upravo je Dujmović najprije u 54. minuti zakuhao u šesnaestercu Šibenčana, a praktički u istom napadu i Novak sa dva udarca, ali Bulat se nije dao iznenaditi. Samo dvije minute kasnije Dragovoljci su i poveli. Dujmović je u jednoj polukontri odlično asistirao Andračiću, koji se sa lijeve strane sjurio prema golu gostiju i sigurno pogodio mrežu gostiju. U 61. minuti vidjeli smo dva dobra slobodna udarca Kartela sa jedne strane i Bošnjaka sa druge, ali su se vratari obiju momčadi dobro iskazali. Do kraja utakmice vidjeli smo uglavnom odrađivanje posla i jednih i drugih, bez nekih izglednijih prilika, pa su domaćini sigurno sačuvali minimalnu prednost.

Predrag Jurić, trener H.Dragovoljca : "U prvom poluvremenu igrali smo slabo, Šibenčani su se povukli, pa smo teško igrali, dok smo u drugom dijelu s nekim izmjenama i dugim loptama promjenili igru. Janjetović? Dobar je i talentiran igrač od kojeg očekujem da bude nositelj H.Dragovoljca u budućnosti."

Vjekoslav Lokica, trener Šibenika : "Nedostajalo nam je 7-8 standardnih igrača, teška financijska situacija u klubu i činjenica da smo osigurali prvo mjesto utjecalo je na nas. Domaćinima je više trebala pobjeda što je rezultiralo krajnjim ishodom. "

Marko Janjetović, igrač H.Dragovoljca : "Imao sam malo vremena za dokazati se, ali očekujem da ću u idućoj sezoni više igrati."

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312