Slaven - Varteks: "Krojači" na korak do Kupa Uefa

Zoran Vinković • subota, 19.05.2001.

Slika 1 od 1.

U Koprivnici pred 3000 gledatelja, odigrana je utakmica 31. kola hrvatske nogometne lige između domaće momčadi Slaven Belupa i Varteksa iz Varaždina.

Utakmica započinje u laganom ritmu i tako se nastavlja sve do 12. minute kad prvi puta gosti prijete vratima Slavena, Varteks tada počinje sve intenzivnije napadati, a kod Slavena nema ozbiljnije akcije sve do dvadesete minute. u tim napadanjima gostiju iskazao se domaći vratar Ivica Solomun koji je uspješno branio rezultat. Tada, negdje od 25 minute budi se, do tada uspavani, Mario Dodik no prvo promašuje gol, dok drugi puta preslabo puca, iako se nalazi svega nekoliko metara od gola. U 38. minuti lopta je kod Veldina Karića, koji sam juri prema golu Ivice Solomuna, no što zbog spretnosti Slavenovog vratara, što zbog sportske sreće, uspjeva to obraniti. Posljednja važnija šansa, koja također nije donijela pogotka bila je u 39. minuti kad Radiček nije iskoristio loptu odaslanu iz kuta. Poluvrijeme završava rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme Slaven Belupo započinje izmjenom (Radiček - Bošnjak P.). Igra se nastavlja intenzivnim napadima i traženjima pogodaka u obje ekipe i Varteksu se trud isplatio već devet minuta nakon nastavka igre, u 54. minuti kada Antun Andričević zabija prekrasan gol i vodi Varteks u vodstvo, ali ne zadugo, jer samo dvije minute kasnije lopta je opet kod Slavenaša, po lijevoj strani vodi ju Borimir Perković koji ju u kaznenom prostoru dodaje Dodiku, Dodik upošljava Renata Jurčeca koji izjednačuje rezultat na 1:1. U 60. minuti se događa nešto za što se mnogi nisu složili da je pravedna sudačka odluka, naime u kaznenom prostoru Slaven Belupa je srušen Veldin Karić i sudac pokazuje na bijelu točku, udarac izvodi Oskar Drobne i dovodi Varteks u vodstvo. I to je ključni trenutak kad Slavenašima pada koncentracija, jer u 67. minuti drugi žuti, tj. crveni karton dobiva Varteksov Dražen Madunović i Slaven je mogao s igračem više nešto izvesti, ali svaka sljedeća šansa završavala je ili promašajem ili su igrači uzaustavljeni već u razvoju napada, jer se od vodstva igra Varteksa orjentirala isključivo na intenzivno čuvanje rezultata. Utakmica završava rezultatom 2:1

Mladen Frančić (Slaven): "Smatram da je Slaven Belupo zaslužio više od postignutog na ovoj utakmici. Vrlo mi je bio sumnjiv penal dosuđen u korist Varteksa koji je doveo Varteks u vodstvo. Podlegli smo previše pritisku pred ovu utakmicu što nas je koštalo rezultata, no mislim da su igrači dali sve od sebe i Slaven Belupo je nazasluženo poražen!"

Renato Jurčec (Slaven): "Mislim da u ovoj utakmici kvalitetnija momčad nije pobijedila, učinit ćemo sve u zadnjoj utakmici koja je pred nama."

Zlatko Dalić (Varteks, trener): "Očekivali smo danas jednu tešku utakmicu, znao sam da Slaven neće igrati lagano i zato sam išao s taktikom od tri napadača, što je možda i iznenadilo Slavenove igrače. Rezultat je po pokazanom u igri po mojem mišljenju najrealniji."

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312