Dinamo pobjedom završio pripreme

Davor Sajko • utorak, 25.07.2000.

Mario Čutura dokazuje svoje kvalitete (Snimio: Dražen Patarčić)

U posljednjem pripremnom susretu uoči početka nove sezone Dinamo je u Kurilovcu pred oko 2.000 gledatelja savladao domaći Udarnik rezultatom 10:0 (4:0). Trener modrih, Marijan Vlak, odlučio se za formaciju 3-5-2 gdje su u vršku napada zaigrali Cvitanović i Balaban. Osim spomenute dvojice u početnom sastavu zaigrali su Butina, Tokić, Sedloski, Bišćan, Čutura, Agić, Mujčin, Bazina, Pavlović. Domaćin je ovu priliku iskoristio za oproštaj svoja tri prvotimca od aktivnog igranja.

Prvih nekoliko minuta Udarnik je u nekoliko navrata pokušao zaprijetiti Butini, međutim to jebilo sve. Dinamo je preuzeo igru i bilo je samo pitanje koim će rezultatom završiti utakmica. Mrežu domaćih načeo je u 15. minuti Sedloski kojem njie bilo teško s nekoliko metara loptu poslati u gol. Slijedeća dva pogotka bilo je djelo Bazine čiji je drugi pogodak za 3:0 ujedno i najljepši na utakmici. Do kraja prvog poluvremena Cvitanović se upisao u listu strijelaca te je rezltatom od 4:0 završilo prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu u svlačionici su ostali Butina, Sedloski, Agić, Bišćan i Mujčin dok su priliku za dokazivanje dobili i drugi igrači. Najbolje su ponuđenu priliku iskoristili Pilipović i mladi Gondžić koji su bili strijelci s po dva pogotka za Dinamo. Cijelo drugo poluvrijeme igra se nije selila s Udarnikove polovice i krajnji rezultat od 10:0 mogao je biti i veći.

Oko 2.000 gledatelja bilo je više nego zadovoljno prikazanim. Modri su ovom utakmicom završili svoje pripreme te ih u nedjelju očekuje susret prvog kola protiv vinkovačke Cibalije. Susret je bio najavljivan za 18 sati, međutim prema informacijama iz plavog stožera početak tog susreta pomaknut je na 20 sati.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312