Mali nogomet: Square lako do polufinala Kupa

Vlaho Hrdalo • utorak, 08.05.2001.

SQUARE - TROGIR 10:3 (1:0) * prvi susret - 6:4 Suci: Šunjić i Gabrilo (oboje Split)
Gledatelja: 50 SQUARE: Butigan, Kljaić, Ragu?, Salacan, Pavlić, Vukojević, Atijas, Gvozden, Vladimir, Kuraja

TROGIR: Juranović, Hrabar, Novaković, Vukman, Cikojević, Babić

Strijelci: 1:0 Raguš (11.), 2:0 Salacan (25.), 3:0 Gvozden (28.), 3:1 Cikojević (30.), 4:1 Pavlić (30.), 5:1 Gvozden (32.), 6:1 Salacan (35.), 7:1 Vladimir (37.), 8:1 Salacan (38.), 9:1 Kljaić (38.), 10:1 Raguš (39.), 10:2 Vukman (39.), 10:3 Babić (40.)

U već odlučenoj i nezanimljivoj utakmici se Square "zagrijao" za uzvrat u prvenstvu protiv Splita 1700. Nakon pobjede u prvom susretu od 6:4, trener domaćina Kovač je odlučio odmoriti ponajboljeg igrača Delevskog.

Prvo poluvrijeme je završilo samo jednim zgoditkom prednosti za Square, koji je pripisan Ragušu, a stvarni strijelac je bio Vukman u vlastitu mrežu. U drugom su se poluvremenu razigrali Salacan i Raguš i pokazali kako Dubrovčani moraju igrati kane li postati prvaci Hrvatske. Gosti su se predali i prije utakmice, te doveli samo šest igrača u Dubrovnik. Domaćini su slavili na kraju ukupnim omjerom od 9 pogodaka razlike. Tako su se plasirali u polufinale koje će se najvjerojatnije održati u Šibeniku, a sigurni sudionici su Orkan i Square.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312