Zagrebu 10. uzastopni naslov prvaka

Davor Sajko • petak, 25.05.2001.

Zagrebu je i 10. puta uzastopno uspjelo osvojiti naslov prvaka Hrvatske. U tvrdoj utakmici u koja je bila na rubu usijanja Zagrebaši su slavili 22:21 nakon što su igrači Metković napustili parket minutu i 39 sekundi prije kraja susreta. Prekid je trajao desetak minuta, a nakon toga sudac je bio prisiljen odsvirati kraj s obzirom da je na parketu ostala samo jedna momčad.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćoj momčadi koja je na odmor otišla s prednošću od tri pogotka (14:11), iako je u jednom trenutku prednost iznosila +6 za Zagreb. Početkom drugog dijela Metkovci serijom sustižu prednost Zagrebaša, ali samo do pogotka zaostatka.

Danas je stigla i konačna odluka, nakon što su povjerenici za natjecanje Prve lige Miljenko Simić i Vladimir Vujnović donijeli odluku da se utakmica registrira sa 10:0 za Zagreb. Ujedno se Metkoviću oduzima i jedan bod.