Ohrid: Poraz od Španjolaca u produžetku

Bernard Jurišić • subota, 29.07.2000.

Ohrid, utakmica 2. kola Europskog prvenstva mladih košarkaša
Hrvatska - Španjolska - 65:70 (60:60, 32:31)

Hrvatska: Subotić, Miljković (0-1), Malić 2 (1-2), Pašalić, Žižić 24 (7-12), Džidić 3 (1-5), Planinić 5 (2-6), Stojić 4 (2-8), Bagarić 18 (9-13), Tomas 9 (3-4), Pehar, Vidaković

Španjolska: Vidal 1 (0-1), Rodriguez 13 (5-13), Cabezas 2 (1-4), Gonzalez , Calderon 9 (3-5), Reyes 7 (3-7), Dramec (0-1), Bueno 2 (1-6), Montanana, German 21 (9-12), Lopez (0-1), Gasol 15 (7-7)

6.Francuska 0-2120:1452

Hrvatska reprezentacija doživjela je i drugi poraz na Europskom prvenstvu mladih reprezentacija u makedonskom Ohridu. Nakon regularnih 40 minuta rezultat je bio ujednačen, a pobjednik je odlučen u 5 minuta produžetka. Naši igrači izgubili su svježinu i na kraju pobjedu prepustili Španjolcima. U našoj reprezentaciji ponovno je prednjačio Andrija Žižić sa 24 poena i 8 skokova, do njega je bio i naš prvi “zvonik” Dalibor Bagarić sa 18 poena i 7 skokova, no to nije bilo dovoljno da se zaustave odlični centar Gabriel German (21 poen, 7 skokova) i Pau Gasol koji je imao stopostotni učinak šuta (7-7). Našu reprezentaciju sutra očekuje utakmica protiv Francuske, a samo nam pobjeda ostavlja mogućnost prolaska među 8 najboljih selekcija Starog kontinenta.

Rezultati:
Grupa A: Izrael - Litva - 73:56, Jugoslavija - Turska - 73:57, Makedonija - Grčka - 43:75
Grupa B: Slovenija - Češka - 84:80, Hrvatska - Španjolska - 65:70, Francuska - Rusija - 70:77