Italija: Dalmat "spasio" Romu

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 28.05.2001.

Slika 1 od 1.

Pogodak Stephana Dalmata u 90. minuti utakmice Inter - Lazio za izjednačenje, pomogao je da šampionske ambicije Rome u zadnja dva kola ne budu opterećene razmišljenjem mogu li ih njihovi gradski rivali i branitelji titule, dostići i prestići. Lazio je i dalje 5 bodova iza Rome, a još ih je 6 u igri, stoga je realnije očekivati da "onih 15% šansi da Roma neće biti prvak" napadne - Juventus. "Zebre" su opet minimalno pobijedile, ovog puta Perugiju, pogotkom Trezegueta u 55. minuti, a naš Igor Tudor opet je bio stup obrane domaćina.

Roma i Milan su u drugom dijelu rimsko - milanskog obračuna također remizirali, poveli su Milanezi preko Coca u 45., izjednačio je "zlatni Montella" u 63. Strepnje Romanista bile su do zadnjih minuta, no kad se pročulo da je Lazio primio gol u Milanu - veselje je zamijenilo strah.

Nakon današnjeg kola poznat je i puni sastav koji će Italiju na jesen zastupati u Ligi prvaka. Uz Romu, Juventus i Lazio, plasman je osigurala i Parma, pobjedom u Lecceu. Momčad našeg Davora Vugrinca (igrao samo zadnjih 10 minuta) tako je došla u iznimno tešku situaciju, dva kola prije kraja potonuli su duboko u zonu opasnosti. Tamo je već duže vrijeme i Vicenza, koja je poražena u Bresciji koja se tako i teoretski osigurala za novu sezonu u Seriji A. Stjepan Tomas igrao je svih 90 minuta, a veći dio drugog poluvremena u sastavu je proveo i pomalo zaboravljeni Goran Tomić, bivši napadač Šibenika. Verona je maratonskom pobjedom protiv Bologne zadržala teoretske izglede u spas, nakon deficita od 0:1 preokrenuli su na 4:1, završilo je na kraju 5:4.

Rezultati 32. kola: Udinese - Napoli 0:0, , Brescia - Vicenza 2:1, Verona - Bologna 5:4, Roma - Milan 1:1, Reggina - Bari 1:0, Lecce - Parma 1:2, Juventus - Perugia - 1:0, Inter - Lazio 1:1, Fiorentina - Atalanta 1:1.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312