Francuska "razmontirala" Koreju, Skoko strijelac za Australiju

Bojan Purić • četvrtak, 31.05.2001.

Kao "generalka" za predstojeće Svjetsko prvenstvo, u Japanu i Južnoj Koreji ovih dana igrat će se FIFA-in Kup konfederacija, turnir kontinentalnih prvaka. Natjecanje je otvoreno dvjema utakmicama skupine A: Južna Koreja izgubila je od Francuske 0:5, dok je Australija nadvisila branitelje naslova Meksiko 2:0.

Svjetski i europski prvaci Francuzi posao su obavili već nakon približno pola sata igre. Prvi pogodak postigao je Marlet, već u 9. minuti, deset minuta kasnije vodstvo udvostručuje Vieira, a u 34. minuti 3:0 postavlja Anelka. Do kraja još dva pogotka, Djorkaeffa u 80. i Wiltorda u 90. minuti. Australska reprezentacija, u kojoj već tradicionalno redovito nastupa i nekoliko tamošnjih Hrvata, pobijedila je Meksikance pogocima Murphya u 21. minuti i našeg Josipa Skoka u 54. minuti.

Uz bivšeg Hajdukovaca, od hrvatskih igrača za Australiju su još igrali Zdrilić i Popović, a među izabranicima Franka Farine još su i dva pričuvna vratara, Jurić i Kalac, koji je svojedobno čuvao mrežu Zagreba.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312