Strijelci: 0:1 Stzipanovics (69), 1:1 Cimerotič (80.)

Olimpija: Pejkovič 6.5, Granič 6.5, Ošlaj 6.5, Agič 6 (od 78. Jukič -), Kosić 7, Muniši 6.5, Jolič 6, Cimerotič 7.5, Rakovič 7 (od 65. Kmetec 6), Stefanovič 6., Fridl 6.(od 67. Karapetrovič 5.5).

Maribor: Simeunovič 7, Vugdalic 6.5, Duro 7, Sešlar 6.5, Židan 6, Ceh 6.5, Filekovič 6, Balajič 6.5, Šarkezi 6.5, Cipot 6 (od 88. Zemljič -), Sztipanovics. 7.5

Žuti kartoni: Muniši, Židan, Vugdalič, Muniši, Sešlar, Simeunovič

Maribor je pobjednik slovenskog nogometnog prvenstva u sezoni 2000/01. U zadnjem kolu 33. kola 1. slovenske lige su se u Ljubljani SCT Olimpija I Maribor Pivovarna Laško razišli neriješenim rezultatom 1:1 (0:0). Maribor je tako obranio dva boda prednosti ispred Olimpije i peti puta zaredom osvojio naslov slovenskog prvaka.

U prvom poluvremenu pravih prilika i nije bilo, iako je Olimpija imala loptu više u svojim nogama i diktirala tempo igre. Cimerotič je nekoliko puta pokušao, ali neuspješno. Prvu stopostotnu priliku imao je Maribor u 36. minuti, ali je Sešlar glavom pucao ravno u vratara Nihada Pejkoviča kojemu nije bilo teško uhvatiti loptu.

Početak drugog poluvremena Maribor je zaigrao malo agresivnije i imao nekoliko poluprilika. Olimpija je morala zaigrati otvoreno i napadački, da bi postigla pogodak kojeg su trebali da bi osvojili naslov. To je ujedno bila velika prilika Mariborčanima da bi kontra-napadima došli do vodstva, što se i ostvarilo u 69. minuti. Igrači Maribora izveli su brzu "kontru", Hrvat u dresu Maribora Sztipanovics se snašao sam ispred vratara Olimpije i pokraj njega šalje loptu u mrežu. Samo dvije minute nakon toga se Sztipanovics opet našao sam ispred Olimpijinog gola, ali je ovaj put lopta prošla pokraj desne vratnice. Samo minutu kasnije, točnije u 80., Olimpija izjednačuje, nakon što je Kmetec s desne strane lijepo dodao loptu do Cimerotiča koji jakim udarcem pogada mrežu Maribora. Taj pogodak je Olimpiji dao krila, uz to ih je publika na tribinama nosila i do kraja utakmice se igralo samo na polovici Maribora. Tada je Olimpija stvorila nekoliko prilika, ali su Mariborčani sve to uspješno obranili i na kraju skupa s svojim navijacima proslavio naslov slovenskog prvaka.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312