J-League: Mujčin bolji od Bule i Hrgovića

Davor Sajko, Yasuyuki Nagatsuka • nedjelja, 17.06.2001.

Slika 1 od 1.

Nakon jednomjesečne stanke japansko prvenstvo (J-Leaugue) nastavljeno je susretima 11. kola. Za nas najzanimljiviji susret bio je sraz Gamba Osake i Jef Uniteda s obzirom da u oba kluba igraju čak trojica hrvatskih igrača, Edin Mujčin za Jef United te Nino Bule i donedavni Hajdukovac Mirko Hrgović za Gambu. Više sreće imala je momčad nekadašnje dinamove desetke pobijedivši u Osaki zlatnim pogotkom Masataka Sakomota u 116. minuti susreta. Zanimljivo je da je Jef United minutu prije kraja regularnog dijela uspio poravnati rezultat na 3:3.

Bule i Mujčin su dobili priliku igrati cijeli susret, dok je Hrgović ušao u 61. minuti, a zamijenjen je u 101. minuti. Velike zasluge za izjednačujući pogodak u 89. ima Edin Mujčin jer je nakon njegovog slobodnog udarca Koreanac Choi Yong-Soo poravnao rezultat. Bule je u prvom produžetku imao priliku odlučiti pobjednika, ali njegov udarac s pet metara uspio je obraniti vratar Jef Uniteda, Kusino. Nešto kasnije još se jednom Bule našao u idealnoj prilici za pogodak, ali bio je prekratak. Konačan rezultat je djelo debitanta u dresu Jef Uniteda, Sakamota, na odlično proigravanje Mujčina.

Nakon 11. odigranih kola vodeći je Jubilo Iwata s 29 osvojenih bodova, dok je najveće iznenađenje dosadašnjeg tijeka prvenstva Jef United Edina Mujčina na visokom trećem mjestu s 19 osvojenih bodova. Gamba Osaka je tek na 11. mjestu s osvojenih trinaest bodova.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312