-
-
Igrač utakmice: Marijo Dodik

Slika 1 od 1.

U Koprivnici je ispred 2000 gledatelja odigrana uzvartna utakmica prvog kola Intertoto kupa između domaće ekipe Slaven Belupa i ciparske momčadi Anorthosis Famagusta.

Utakmica je započela laganim ritmom koji su diktirali Slavenovi igrači, a već u drugoj minuti Marijo Dodik zabija prvi gol. Četiri minute kasnije Jurčec uspijeva bez imalo muke zabiti i drugi gol gostima, a uposlio ga je danas izuzetno raspoloženi Dodik. Bilo je to previše za mladog 15-godišnjeg!!! vratara Ciprana i trener ga mijenja, no ubrzo se pokazalo da ni ta izmjena nije imalo zbunila Slavenove igrače. Tada je započela lavina udaraca prema golu koja se nije zaustavila do zadnjeg zvižduka slovačkog suca u devedesetoj.

Golovi su padali redom: 38. minuta Dodik za 3:0, 45. minuta Geršak povećava na 4:0, 51. minuta opet raspoloženi Marijo Dodik za 5:0, u 58. minuti opet Marijo Dodik 6:0 i na poslijetku u 68. minuti mlada nada Slaven Belupa Vedran Medenjak spremio je u mrežu Ciprana i sedmi pogodak za finalnih 7:0.

Ovo je bila utakmica na razini lakšeg treninga za Koprivničance, a važno je spomenuti da je trener Besek dao priliku i trojici mladih i perspektivnih igrača (Vedranu Medenjaku, Igoru Galu i Dejanu Šomociju) koji su pokazali spremnost i kvalitetu. Zanimljivo je za spomeniti da su zbog stalnog pritiska Slaven Belupa gosti s Cipra uspjeli ostvariti svoju prvu akciju tek u 81. minuti kad je vrataru Solomunu nakratko zaprijetio mladi Nicolas Irodotoy.

Prvo kolo je prošlo, za Slaven Belupo bez većih napora, utakmica drugog kola koja se igra za tjedan dana s francuskim prvoligašem Bastiom, pokazat će nadamo se kvalitetniju igru i biti pravi test snage Koprivničanaca.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312