Zaragoza i Celta na korak do finala španjolskog kupa

Ivor Krapac • petak, 22.06.2001.

Završnica nogometne sezone u Španjolskoj donosi u samo nekoliko dana polufinala i finale Kupa kralja.
Zaragoza je, nakon što je uspjela sačuvati status u prvoj ligi, zadržala priliku "začiniti" sezonu trofejom odnijevši s gostovanja iz Madrida, protiv drugoligaša Atletica, prdnost od s 2:0. Na konačni je rezultat, osim strijelaca Tora Acune (29. minuta) i Paola Jamellija (70.), utjecao i domaći Ivan Amaya, koji je isključen već u 28. minuti.

Barcelona je, vjerojatno još u slavlju zbog plasmana u kvalifikacije za Ligu prvaka, popustila u Vigu, gdje je, nakon startnog šoka, pogotka Simaa Sabrose u 6. minuti, Celta uspjela doći do preokreta pogocima Eduarda Berizza (45.), Aleksandra Mostovoja (52.) i Jesulija (72.). I ovdje je bilo "vatre", što su crvenim kartonima "platili" Celtini braniči Fernando Caceres u 82. minuti i Juan Velasco dvije minute do kraja, no to se domaćima ipak nije osvetilo zahvaljujući sjajnom vrataru Pablu Cavalleru, koji je u "sučevom vremenu" obranio Rivaldov jedanaesterac.
Uzvratne su utakmice na rasporedu 23. lipnja u Zaragozi i Barceloni, a finale će se odigrati u Sevilli 30. lipnja.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312