Bosna i Hercegovina prvak Europe u sjedećoj odbojci

Nermin Bise • ponedjeljak, 13.08.2001.

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci obranila je naslov prvaka Europe, pobjedivši u finalu EP u Budimpešti, reprezentaciju Njemačke s 3:1 (23:25, 25:23, 25:13, 25:16). Ovim su rezultatom bh reprezentativci ponovili uspjeh sa prošlog Europskog prvenstva u Sarajevu 1999. godine, a i tada su u finalu bili bolji od Nijemaca.

BiH je u velikom stilu došla do naslova, pobjedivši do finala Latviju, Hrvatsku, Ukrajinu, Nizozemsku, Njemačku, sve bez izgubljenog seta. Tek su Nijemci u finalnom susretu uspjeli uzeti jedan set, ali to je bilo sve što su učinili.

Uz dva naslova prvaka Europe, BiH ima još drugo mjesto sa Paraolimpijskih igara u Sydneju 2000. godine. Na Svjetskom prvenstvu u Teheranu 1998.godine bili su treći, bač kao i godinu dana prije u Estoniji (1997.) na Europskom prvenstvu.