Poraz protiv Grčke udaljio SP u Njemačkoj

Davor Sajko • utorak, 28.08.2001.

Nakon što su u jučerašnjem prvom susretu kvalifikacijskog turnira za na stup na Svjetskom prvenstvu 2002. u Njemačkoj u Dubrovniku naše reprezentativke slavile protiv reprezentacije Finske 3:1, identičnim su rezultatom u današnjem drugom susretu poražene od reprezentacije Grčke (33:35, 15:25, 25:12, 24:26). U napetoj završnici prvog seta uspješnije su bile Grkinje, da bi i drugi set Grkinje odlučile u svoju korist. Tek su trećem setu naše reprezentativke uzvratile, ali u četvrtom su setu koncentriranije bile Grkinje i u svoju korist odlučile i taj set.

Posljednji susret naše će reprezenatativke igrati protiv Bugarske koja je na ovaj kvalifikacijski turnir došla s reputacijom favorita. U dosadašnja dva susreta Bugarke u ostvarile dvije pobjede, a o plasmanu na Svjetsko prvenstvo sljedeće godine u Njemačkoj odlučivat će sutrašnji susreti. Prvoplasirana momčad osigurat će direktan plasman, a tek čudo našim reprezentativkama može pomoći da se plasiraju na SP u Njemačkoj.