Shevchenko srušio modre snove

Bernard Jurišić • srijeda, 09.08.2000.

Borba za poziciju Pilipovića i Shevchenka (dp)

Za čitatelje Sport Neta ekskluzivno iz Milana

Okončano je "prvo poluvrijeme" dvostrukog dvoboja između Milana i Dinama. U prvom susretu 3. pretkola Lige prvaka, na milanskom San Siru, milanezi su svladali modre iz Maksimira sa 3:1. Hrvatski prvak postavio se hrabro, nakon 15-tak minuta splasnuo je pritisak "vragova", a u 20. minuti Dinamo je poveo. Udarac iz ugla izveo je Edin Mujčin, najs(p)retniji je bio Renato Pilipović koji je glavom pogodio mrežu. Nažalost, samo dvije minute nakon toga, Andrei Shevchenko je, također nakon kornera, glavom poravnao rezultat.

Nakon točno sat vremena igre, Milan je došao do vodstva. Slobodan udarac izveo je Demetrio Albertini, na putu prema mreži našao se ponovo Ukrajinac Shevchenko, koji je sa 2-3 metra po drugi puta matirao Butinu. U sudačkoj nadoknadi Comandini je zabio treći pogodak, čime je šanse Dinama za prolaz, objektivno, sveo na minimum. Ali, igra se još 90 minuta u Maksimiru, treba vjerovati da će Zagrepčani ipak smoći snage i učiniti - čudo.

Neredi uoči utakmice: Tijekom dana, grupa alkoholiziranih BBB-a sukobila se s talijanskim policajcima u centru Milana.