Mladostašice lako s Drenovom

Iva Janežić, Sanda Pavlinić • petak, 14.12.2001.

Odbojkašice Mladosti u zaostalom su susretu devetog kola Prve lige odbojkašica pobijedile ekipu Drenove 3:0 (25:20, 25:20, 25:21). Bio je to derbi začelja, a Zagrepčanke su ovom pobjedom na ljestvici prestigle Drenovu.

Utakmicu je obilježilo mnoštvo neprisiljenih pogrešaka s obje strane, no mladostašice su pokazale bolju igru i zasluženo uknjižile tri boda. Pobjeda domaćih odbojkašica ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje jer su cijelu utakmicu održavale prednost. Ekipa Drenove uspijevala bi priprijetiti tek potkraj seta, ponajviše zato što su zagrepčanke u sve tri dionice imale problema s realizacijom set lopti.

Unatoč solidnoj obrani, gošće nisu mogle zaustaviti raspoloženu Katarinu Barun i Zrinku Zuanović (obje po 10 poena), a u trećem smo setu imale priliku vidjeti i nekoliko kombinacija tehničarke Martine Katalinić i Lacy Vicknair.

Utakmica je odigrana pred svega tridesetak gledatelja, što je uistinu mizeran broj za utakmice prve odbojkaške lige i ekipu Mladosti koju vodi izbornik hrvatske reprezentacije Nenad Komadina.

Mladost: Barun 10, Zuanović 10, Vicknair 4, Dugandžić 2, Katalinić Martina 5, Mihaljević 4, Gotovac, Poparić (L), Čeko, Lipić, Katalinić Maja, Randić.
Drenova: Božinović (L), Vrlić 1, Malner, Benin 3, Lončar 7, Lakić 6, Fabijanić 8, Tadić 2, Šesa, Malnar 8
Suci: Prodanović i Rimac (obojica iz Osijeka)