VARAŽDIN - MLADOST 1:3 (23:25, 25:23, 15:25, 23:25)

VARAŽDIN: Patafta 8, Juren 5, Hirš 16, Petrač, Gotal 2, Strelec (L), V. Anđelković, Bregović 2, Trgo 12, D. Anđelković, Jošić 5
MLADOST: Kvesić 5, Saša Momić, Periškić, Vulin 7, Kovačević 15, Polgar 21, Žeravica, Zelić, Sikirić 21, Somek, Ramadža 8, Siniša Momić (L)
Suci: Prodanović (Osijek) i Zamaklar (Belišće)

Nakon senzacionalne pobjede nad jugoslavenskim prvakom Budvanskom rivijerom, odbojkaši Mladosti zabilježili su i pobjedu nad vodećem Varaždinom u najvećem ovosezonskom derbiju. U lijepoj atmosferi pred oko 400 gledatelja, Varaždinci su u desetom kolu Prve lige odbojkaša pretrpjeli prvi poraz ove sezone.

12. Industrogradnja 10 0 10 3

Gostima iz Zagreba se suprostavila vidno niža postava, no borbeni Varaždinci sve su nadoknađivali odličnom igrom u obrani, u kojoj se najviše isticao odličan libero domaće ekipe Strelec. Mladostaši su, ipak, imali više koncentacije kod ključnih poena, a odličan Roko Sikirić je, tijekom cijelog susreta, bio nezaustavljiv (21 poen).

U drugom setu imali smo prilike gledati ujednačenu borbu. Mladost je imala 20:17, ali su ih Varaždinci stigli, najviše zahvaljujući odličnim blokovima. Upravo je ta serija od nekoliko blokova bila presudan faktor u samoj završnici drugog seta, a ujedno i razlog izgubljenog seta.

Treći je set donio dominaciju mladostaša, a napokon im je proradio i blok. Domaćini, vidno potrošeni, ne uspijevaju organizirati učinkovit napad, te Zagrepčani serijom od osam poena uspješno završavaju set. Iako su gosti prva dva seta igrali bez libera, u ovoj dionici, na prijem je ulazio oporavljeni Siniša Momić.

Posljednji set prikazao je uistinu lijepu odbojku s mnogo borbenosti i požrtvovnosti na obje strane. Raspucani Hirš (16 poena) i Trgo (12 poena) držali su susret u neizvjesnosti do samoga kraja. S druge strane, mladostaš Polgar je također imao svoju večer (21 poen). Iako su Zagrepčani vodili 19:15, domaća ekipa ih stiže (23:22) i prijeti igranjem petoga seta. No, as Ramadže i dobar blok, osiguravaju Mladosti veliku pobjedu i potvrdu odlične forme pred putovanje u Portugal i utakmicu trećeg kola Top Teams kupa.

U ostalim utakmicama 10. kola nismo vidjeli ni jedno iznenađenje. Ssigurne pobjede ostvarile su momčadi Rijeke, Mladosti iz Kaštel Lukšića, Karlovca i H. dragovoljca, dok su se Osječani pobjedom nad Čakovcem priključili vodećem dvojcu u borbi za naslov prvaka.

Rezultati 10. kola: Varaždin - Mladost 1:3, Rijeka - Industrogradnja 3:0, Mladost KL - Rovinj 3:1, Osijek - Čakovec GEA 90 3:0, Valpovka - Karlovac 0:3, H. dragovoljac - Šibenik 3:1.