Liga prvakinja: Treći poraz Kaštelanki

Danijel Kavelj • četvrtak, 20.12.2001.

U trećem kolu skupine A europske Lige prvakinja odbojkašice Kaštele ubilježile su i treći poraz. Bolje su bile prvakinje Španjolske ekipa Marichal Airtel Tenerifea sa 3:1 (17:25, 25:21, 25: 23, 25:21 ).

Prvi set pripao je domaćim igračicama koje su predvođene Tolmačevom, Kalebić i Stipanović lako prolazile kroz blok Španjolki. Početnu prednost od 9:7 u drugom setu Kaštelanke ne uspijevaju zadržati jer se razigrala odlična Kubanka u redovima Tenerifea Carvajal koja je nizom poena rješila tu dionicu u korist gošća.

Furiozan početak trećeg seta gostujućih igračica i vodstvo od 8:2 bio je nenadoknadiv zaostatak za prvakinje Hrvatske, koje gube taj set sa 25:23. Nade u preokret probudila je Alijev u četvrtom setu, nizom dobrih servisa za uvjerljivih 10:3, međutim tada prorađuje blok gošći, te ponovno Carvajal kojoj se pridružila i Nagy što je bilo dovoljno za trijumf Tenerifea u Kaštelima.