Vibrobeton - Split 1700: Splićanke zasluženo do pobjede

Vibrobeton - Split 1700 1:3 (24:26, 24:26, 29:27, 21:25)
Gledatelja: 500
Suci: Mladen Radić i Hrvoje Rimac (Osijek)

Vibrobeton: Škrabo 11, Starčević 24, Z. Tomić 2, Jakšetić 1, Jurković 12, Beljan, Mihaljević, Kadoić 5, Rimac 19, Grubeša, N. Tomić; trener: Stipe Tomić

Split 1700: Romić 20, Mrše, Šegvić 9, Prnjak 18, Sabljić 9, Balić 6, I. Kamenjarin 3, Desnica 11, Ukić, Milanović, Subotić, S. Kamenjarin; trener: Tonko Sabljić

Fantastičnu odbojkašku predstavu pripremile su odbojkašice Vibrobetona i Splita mnogobrojnoj vinkovačkoj publici. Pred oko 500 gledatelja, gošće su prije došle do cilja, no moglo je biti i obrnuto. U veoma ravnopravnoj igri tijekom četiri seta, nitko sa sigurnošću nije mogao reći tko će na kraju biti uspješniji.

U prvom setu koji je trajao 22. minute, gošće su se "odlijepile" tek kod rezultata 9:10, no pri 18:18 ponovno raste napetost. Gošće su iz igre osvojile u tom setu tek 16 poena, dok su im ostale bodve poklonile domaće igračice gdje su prednjačile Starčević i Zrinka Tomić s po tri greške. No bez obzira na to, te dvije igračice su u daljnjem tijeku susreta držale svoju ekipu u igri.

Na kraju drugog seta rezultat je bio identičan, no igra je trajala minutu duže. Gošće su stvorile veliku prednost od čak 0:7, koju gube pri samom kraju seta kada se istopila prednost od 19:24. no, ipak su uz dosta sreće uspjele doći do pobjede u drugom setu.

Tijek trećeg seta je također bio izjednačen, no sredinom seta gošće ipak postižu određenu razliku koju opet gube, a samim time su izgubile već dobiveni set. U 26. minuta najbolja domaća igračica bila je Beti Rimac s osam osvojenih poena i tek jednom greškom, dok su kod Splićanki čak četiri igračice osvojile po četiri boda ( Romić, Prnjak, Sabljić, Balić).

Četvrti odlučujući set do samog kraja bio je u znaku domaće ekipe, no preokupacija petim setom omela je koncentraciju igračica Vibrobetona koje su ipak nedostatkom iskustva izgubile ovaj susret. Prednost od 19:14 nisu znali kapitalizirati i do kraja seta Vinkovčanke su osvojile još samo dva poena.